Kam na výlet: Hotel Majolika****, Restaurant Landsfeld, Múzeum keramiky, Wellness Experience - Modra

Súkenícka 41, 900 01 Modra
Modra, okr. Pezinok, Bratislavský kraj, Slovensko
48.3328 N 17.3091 E, zobraziť najkratšiu trasu
+421 336908500

Hotel Majolika vznikol v priestoroch pahránenej budovy Starej keramiky, ktorej základom je hradobný systém z roku 1610. Nachádza sa v pokojnej časti Modry, v bezprostrednej blízkosti centra mesta s ľahkou dostupnosťou. Bezbariérový prístup a moderné technické vybavenie sú súčasťou kvality poskytovaných služieb. Je vhodný na ubytovanie počas pracovnej cesty alebo za účelom rodinnej dovolenky či poznávacím výletom. Súčasťou objektu sú parkovacie miesta chránené kamerovým systémom a podzemná garáž s možnosťou dobitia elektromobilu zadarmo. Pobyt spríjemní aj wellness s bazénom a saunami, požičovňa bicyklov na výlety po okolí a múzeum na výrobu keramiky s dobovými strojmi.

Hotel ponúka komfortné ubytovanie v dvojposteľových izbách, suitách a apartmánoch s možnosťou prístelky. Všetky izby sú vybavené LCD televízormi s DVD, telefónom, bezplatným pripojením na internet.

Celková kapacita: 27 izieb / 53 pevných lôžok, prístelky

  • 21 dvojlôžkových izieb
  • 2 suity
  • 3 apartmány (z toho 1 svadobný apartmán)
  • 1 jednolôžková izba pre imobilných hostí

Ubytovať sa je možné od 14,00 hod a odubytovať sa je potrebné do 10,00 hod.

Priestory hotela sú nefajčiarské.

Neakceptujeme prítomnosť zvierat.


V priestoroch objektu - pamiatkovo chránenej technickej pamiatky sa nachádzala výroba úžitkovej a dekoračnej keramiky, pričom jej základom je hradobný systém s bastionom z roku 1610. Prítomnosť renesancie sa tak stala výraznou architektonicko-historickou hodnotou. Podľa pamiatkového výskumu sa zase vysokou spoločenskou kvalitou stala skutočnosť, že v tomto objekte sa v roku 1883 zriadilo Keramicko-priemyselné učilište. Inštitucionalizovala sa tak stáročná džbankárska a kachliarska tradícia mesta Modra. V tom roku postavili vo veži kasselskú pec, ktorej význam zvyšuje fakt, že ide pravdepodobne o poslednú pec tohto typu zachovanú v pôvodnom stave. Aj preto autori projektu prestavby prezentujú v muzeálnej časti hotela dobové stroje na výrobu produktov z keramiky. Inými slovami, nová funkcia objektu korešponduje s pamäťou svojich základov. Učilište fungovalo sedem rokov, potom vznikla účastinná spoločnosť, ktorá sa pretransformovala až do Slovenskej ľudovej majoliky (SĽM). V roku 1972 postavili súčasný objekt SĽM, no tento pôvodný začal postupne chátrať. Tridsať rokov systematickej devastácie zanechali na objekte svoje stopy v podobe prepadnutej strechy a stropov. V roku 1993 sa SĽM spolu s talianskym investorom pripravovala k obnove, no zdĺhavý proces rokovaní s úradmi odradil spoločníkov a k zámeru nepristúpili, aj keď bol vzhľadom k jeho záchrane najvyšší čas. Na lepšie časy sa začalo blýskať, keď sa zmenili vlastnícke pomery a začala sa napĺňať myšlienka nápisu nad vchodom "Chráňme dedičstvo našich otcov".




Podeľte sa o zážitky
Fotografie - tip na výlet