10. ročník medzinárodnej súťaže Módny návrhár 2021

Podujatie Ružomberok

10. ročník medzinárodnej súťaže Módny návrhár 2021

Jubilejný 10. ročník medzinárodnej súťaže Módny návrhár je zameraný na podporu a rozvoj aktivít mladých módnych návrhárov z rad študentov stredných a vysokých škôl. Odbornou porotou vyhodnotení traja najlepší módny návrhári postupujú na prezentáciu svojej umeleckej autorskej tvorby prostredníctvom záverečného galavečera, kde im bude udeľovaná cena za pôvodnosť, originalitu, technologickú vyspelosť spracovania výrobku, súlad estetického, funkčného a materiálového riešenia, ďalej za výnimočný umelecký prejav, osobitý vizuálny jazyk, svojskú výpoveď a relevantný odkaz v kontexte súčasného umenia.

V rámci galavečera príde tento rok podporiť mladých módnych návrhárov Jitka Klett, ktorá predvedie dve kolekcie. Zároveň medzi jednotlivými módnymi prehliadkami spríjemní večer svojím vystúpením popová hudobná dvojica Ottawan, ktorá sa stala známa predovšetkým vďaka hitom „D.I.S.C.O.“ a „Hands Up“ zo začiatku 80. rokov a Saxana Sapietová svojím saxafónovým vystúpením. Celým galavečerom Vás bude sprevádzať moderátorka Erika Barkolová.

Príďte podporiť mladých módnych návrhárov a stráviť príjemný večer v exkluzívnych priestoroch kultúrneho domu v Ružomberku.
Súťaž z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

19:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia