1968 DEŇ PO

Podujatie Zálesie

1968 DEŇ PO
Pridať do môjho kalendára
Koncerty, Kultúra, Prednášky, besedy, kurzy
Web organizátora:
www.nasezalesicko.sk
Ďalšie podujatia v meste Zálesie


Pri príležitosti 50. výročia od invázie vojsk Varšavskej zmluvy privítame na Slovensku mimoriadnu návštevu Michaela Kocába, ktorý vystúpi v rámci programu podujatia 1968 - DEŇ PO v Zálesí. Michael Kocáb bol v rokoch 1990-1991 poslancom Federálneho zhromaždenia ČSFR a ako predseda parlamentnej komisie pre dohľad nad odsunom Strednej skupiny sovietskych vojsk v ČSFR sa významne zaslúžil o odchod sovietskych vojsk.

„Blížiace sa 50. výročie vpádu okupačných vojsk Varšavskej zmluvy do našej krajiny v nás vyvolalo potrebu nenechať túto závažnú udalosť v našich životoch bez povšimnutia. Najmä v dnešnej dobe je potrebné, aby sme nezabúdali na minulosť a rozprávali sa o možných fatálnych dôsledkoch nesprávnych rozhodnutí,“ uviedol Anton Šulík, spoluorganizátor podujatia.

Podujatie začína hodinovým koncertom výnimočného českého hudobníka Michaela Kocába, člena slávnej kapely Pražský výber a ikony českého rock&rollu, s ktorým vystúpi i slovenský multiinštrumentalista a muzikant Braňo Jobus so skupinou Karpatské Chrbáty.

„Keďže dnes nevieme o žiadnom oficiálnom podujatí, ktoré by odkazovalo na tak dôležitú tému, akou je 50. výročie vpádu okupačných vojsk Varšavskej zmluvy do Československa a upozornilo na minulé udalosti, rozhodli sme sa zorganizovať vlastné podujatie,“ doplnil Anton Šulík.

Na tému August 1968 budú po koncerte diskutovať Michael Kocáb, Ladislav Snopko, Daniel Pastirčák, Jozef Gertli Danglár a Ľubomír Morbacher. V diskusii sa budú rozprávať o tom, čo v nás zanechali udalosti spred 50-tich rokov. Prezradia, ako oni sami vnímali udalosti v roku 1968, ako ovplyvnili nielen ich životy, ale aj osud celej krajiny na ďalších 20 rokov. Od predpoludnia bude zároveň prebiehať výtvarný happening, ktorého sa zúčastnia slovenskí umelci Jozef Danglár, Marek Ormandík, Milan Prekop, Martin Shooty Šútovec, Robert Hromec a Igor Derevenec. Výsledkom budú maľby na tému vpádu okupačných vojsk Varšavskej zmluvy do Československa. Po podujatí bude nasledovať premietanie filmu „Okupácia 68“.


Podujatie 1968 - DEŇ PO sa bude konať v predvečer ôsmeho ročníka festivalu Záleská divadelná púť - Medzinárodného festivalu divadla pre deti. Festival organizujú dobrovoľníci z obce Zálesie, ktorí za svoje aktivity dostali ocenenie Dobrovoľník roka z rúk prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku. Záleská divadelná púť sa koná 24. a 25. augusta 2018, viac informácií o programe nájdete na oficiálnej stránke
www.zaleskaput.sk

 

Program

22. august 2018
Podujatie 1968 - DEŇ PO


19:00 hod. - KONCERT

Michael Kocáb, Braňo Jobus a Karpatské Chrbáty


20:00 hod. - DISKUSIA

Účastníkmi diskusie sú: Michael Kocáb, Ladislav Snopko, Daniel Pastirčák, Jozef Gertli Danglár, Ľubomír Morbacher

11:00 - 19:00 hod. - VÝTVARNÝ HAPPENING

Zúčastnia sa ho: Jozef Gertli Danglár, Marek Ormandík, Milan Prekop, Igor Derevenec, Martin Shooty Šútovec, Robert Hromec

21:00 hod: - PROJEKCIA FILMU

Premietanie filmu „Okupácia 68“

23. august 2018
Kultúrne kino

21:00 - PROJEKCIA FILMU

Premietanie filmu „Môj neznámy vojak“ a „Válek“

 

24. - 25. august 2018

Záleská divadelná púť 2018
www.zaleskaput.sk

Meno organizátora: OZ Naše Zálesíčko
Fotografie
Podobné podujatia
MDMS TOUR 2019
MDMS TOUR 2019
Refinery Gallery, Bratislava
LARA FABIAN
LARA FABIAN
AXA aréna NTC Bratislava, Bratislava
Fragile – Vianočný koncert
Fragile – Vianočný koncert
Nemecký kultúrny dom Rača, Bratislava
ĽUBO VIRÁG + priatelia
Overené podujatieĽUBO VIRÁG + priatelia
DK Zrkadlový háj, Bratislava