2. ročník Lamačského fotomaratónu

Podujatie Bratislava

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Jarmoky a trhy, Kam v Bratislave, Kultúra
Web podujatia:
www.oblacik.sk
Web organizátora:
www.oblacik.sk
Ďalšie podujatia v meste Bratislava
Podrobnejšie informácie: Zuzana Brnoliaková, 0948/553275, exfazuky@savba.sk

Digitálna fotografia je novodobý fenomén, pričom technologický pokrok umožňuje jej široké použitie. Aj preto sa rodinné centrum Obláčik, v spolupráci s Fotoklubom miestnej Jednoty dôchodcov Slovenska a s podporou Miestneho úradu v Lamači, rozhodli zrealizovať už 2. ročník Lamačského fotomaratónu. Podujatie finančne podporuje Nadácia ZSE, v rámci grantového programu „Rozprúdime regióny“.

 Amatérska fotosúťaž sa uskutoční počas Rozálskych hodov 01. - 03. 09. 2017.

Bližšie informácie na www.oblacik.sk resp. na fotomaraton@oblacik.sk  Prihlásení účastníci v troch vekových kategóriách budú zhotovovať fotografie v troch určených témach počas časového obmedzenia troch dní. Päťčlenná porota následne vyhodnotí kvalitu fotografií, z ktorých bude v období október - december 2017 usporiadaná výstava, a tí najlepší budú ocenení.

 Projekt 2. ročníka Lamačského fotomaratónu je živou snahou o založenie tradície amatérskej fotosúťaže v digitálnej fotografii. Našou ambíciou je aj rozprúdiť diskusiu ohľadom umeleckej kvality a etiky vytváraných záberov. V neposlednom rade ide aj o vytváranie pamäťovej stopy, ktorá dokumentuje a uchováva odkaz našej súčasnosti pre budúcnosť: čo nám dnes príde ako bežná a všedná rutina môže mať o pár rokov vysokú informačnú hodnotu o dobe, ktorú žijeme.

 

Meno organizátora: Rc Obláčik, o.z.
Fotografie
Podobné podujatia
Žiadny obrázok
Trh - Piac - Markt 2019
Stará tržnica, Bratislava
BÍLÉ VÁNOCE LUCIE BÍLÉ II.
BÍLÉ VÁNOCE LUCIE BÍLÉ II.
AXA aréna NTC Bratislava, Bratislava
LARA FABIAN
LARA FABIAN
AXA aréna NTC Bratislava, Bratislava