30 rokov po - stále Za slušné Slovensko

Podujatie Bratislava

30 rokov po - stále Za slušné Slovensko

30 rokov žijeme v krajine, ktorá je slobodná a otvorená svetu. Nebolo to tak vždy. Zmenu, ktorá po štyridsiatich rokoch neslobody nastala, si ľudia “odstáli” na námestiach.
16. a 17. novembra si pripomíname 30 rokov, odkedy ľudia vyšli do ulíc a jasne volali po krajine, v ktorej chcú žiť. Túžili žiť v slobode, bez každodenných lží a hraníc. V krajine, kde politici, sudcovia a polícia neslúžia jednej strane, ale všetkým občanom. Pred 30 rokmi nám tieto ideály vyštrngali na námestiach. Nemôžeme zabúdať na to, že o demokraciu sa treba snažiť denne a sloboda so sebou nesie aj zodpovednosť. Už nikdy nesmieme dopustiť, aby sa zo Slovenska stala neslobodná krajina. Krajina, v ktorej sú novinári ohrození, spisovatelia, učitelia a úradníci neslobodní. Krajina, ktorá je riadená strachom. Dnes sme svedkami pribúdajúcich dôkazov toho, aký prehnitý systém sa na Slovensku roky budoval. Vládli tu politici, ktorí sa správali podľa hesla “vyhraj voľby a môžeš všetko”. Bohužiaľ, nezostalo “iba” pri spreneverených miliónoch alebo falošných tituloch. Vo februári 2018 to viedlo až k vražde mladého investigatívneho novinára a jeho snúbenice. Už je to viac ako 20 mesiacov, odkedy stojíme na námestiach a kedy na ne prišlo najviac ľudí práve od Nežnej revolúcie. Pred 30 rokmi sme si vybojovali slobodu a našou zodpovednosťou je ju už navždy chrániť. My všetci sme tí, na ktorých sme čakali.

Nedeľa o 17:11 – 19:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Žiadne podujatie.