5. výročie Múzea dopravy

Podujatie Rajecké Teplice

5. výročie Múzea dopravy

Múzeum dopravy v Rajeckých Tepliciach vzniklo 11. apríla 2014. Najmladšia expozícia Považského múzea v Žiline sa nachádza na železničnej zastávke v Rajeckých Tepliciach a na jej otvorení sa podieľali aj Železnice Slovenskej republiky a Slovenský Ariel klub. Nevyužívaná staničná hala sa stala miestom, ktoré zaujme svojou rôznorodosťou. V expozícii možno nájsť pozoruhodné artefakty týkajúce sa cestnej, motocyklovej a železničnej dopravy. Na svoje si prídu milovníci starých modelov aj najmenší zvedavci. Najatraktívnejším prvkom je modelové koľajisko, ktoré  zobrazuje Žilinu a jej okolie pred 100 rokmi. V tomto roku statickú expozíciu doplnia rôzne  interaktívne prvky.  

            Pri príležitosti 5. výročia pripravili v Múzeu dopravy niekoľko lákadiel. „V piatok 12. apríla budú mať všetci záujemcovia vstup zadarmo a posunuli sme aj otváracie hodiny. Navštíviť nás môžu od 11.30 do 18.30. Okrem toho, že si pozrú naozaj zaujímavé exponáty, môžu sa zapojiť do hry o hľadanie pokladu. Výherca získa voľný vstup do ľubovoľnej expozície Považského múzea. Deti sa môžu tešiť aj na sladkú odmenu.“ priblížil historik dopravy Mgr. Peter Šimko PhD. z Považského múzea v Žiline.                              

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia