Ako sa dá robiť „social business“?

Podujatie Bratislava

Ako sa dá robiť „social business“?

Plánujete vlastný biznis, no okrem vytvárania zisku by ste radi pomohli vyriešiť nejaký spoločenský problém? Zaujímajú vás spoločensky prospešné projekty?

Možno ste nad podnikaním, ktoré okrem profitu prinesie aj dobrý pocit a zlepšenie v spoločnosti, ani neuvažovali. Aj pre vás sme v Slovak Business Agency v spolupráci so SERGEJOM KÁROM (zakladateľ o.z. Vagus, kaviarne DOBRE&DOBRÉ) pripravili seminár o sociálnom podnikaní, na ktorom sa budeme venovať nasledovným otázkam:

- Ako vznikla myšlienka DOBRE&DOBRÉ a ako to v kaviarni funguje?
- Ako prepojiť sociálny a podnikateľský rozmer pri vašom podnikaní?
- Mal by podnikateľ myslieť aj na spoločenskú prospešnosť biznisu?
- Čo znamená sociálne podnikanie?
- Čo sociálnym podnikaním stratím a čo naopak môžem získať?
- Ako nájsť zmysluplný sociálny rozmer v mojom podnikaní?
- Aké sú trendy medzi zákazníkmi pri výbere tovarov a služieb?

LEKTOR
Sergej Kára je dlhoročný sociálny pracovník s ľuďmi bez domova, manažér a zároveň jeden zo zakladateľov občianskeho združenia Vagus. Posledné roky so svojim tímom vytvárajú inovatívne projekty na pomoc ľuďom bez domova, ktoré ročne pomáhajú tisíckam ľudí v núdzi. Jedným z nich je aj prosociálna kaviareň DOBRE&DOBRÉ, ktorá prostredníctvom sociálneho podnikania dáva šancu ľuďom dostať sa z ulice. Kaviareň DOBRE&DOBRÉ získala za svoje pôsobenie dve ceny VIA BONA 2015 za zodpovedné podnikanie.

KEDY?
18.5.2017, 17:00-18:30

KDE?
Slovak Business Agency, Národné podnikateľské centrum, Karadžičova 2, Twin City Blok A, 811 09 Bratislava

PODMIENKY: Účastník musí byť fyzická osoba nepodnikateľ s trvalým pobytom v Bratislavskom kraji.

1. Prečo iba Bratislavský kraj?

Seminár sa realizuje v rámci prípravy Národného projektu NPC II – BA kraj, a to v rámci Operačného programu Výskum a inovácie, Prioritná os 4: Rozvoj konkurencieschopných MSP v Bratislavskom kraji, spolufinancovaného Európskym fondom regionálneho rozvoja. Seminára sa môžu zúčastniť fyzické osoby – nepodnikatelia s trvalým pobytom na území Bratislavského kraja.

Pre fyzické osoby – nepodnikateľov s trvalým pobytom mimo územia Bratislavského kraja, sú v súčasnosti pripravované národné projekty, v rámci ktorých sa budú môcť zúčastniť podobných seminárov. O možnostiach čerpania týchto služieb bude verejnosť včas informovaná.

2. Prečo nepodnikateľ?
Seminár sa realizuje v rámci prípravy Národného projektu NPC II – BA kraj, a to v rámci Operačného programu Výskum a inovácie, Prioritná os 4: Rozvoj konkurencieschopných MSP v Bratislavskom kraji, spolufinancovaného Európskym fondom regionálneho rozvoja, pričom v súčasnosti je seminár určený len pre fyzické osoby – nepodnikateľov. Po schválení príslušných Schém minimálnej pomoci v zmysle zákona č. 358/2015 Z. z. o úprave niektorých vzťahov v oblasti štátnej pomoci a minimálnej pomoci a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o štátnej pomoci), budú semináre a/alebo iné služby SBA rozšírené aj vo vzťahu k podnikateľom. O týchto službách bude verejnosť včas informovaná.

Účasť je bezplatná.
REGISTRUJTE SA TU: https://goo.gl/vPXOhb

Seminár je realizovaný v rámci prípravy Národného projektu NPC II – BA kraj.

Ukončenie registrácie: 17.5.2017

KONTAKTY:
ap@npc.sk

Miesto konania podujatia: Slovak Business Agency, Karadžičova 2 - Twin City Blok A, Bratislava
Vstupenky: https://goo.gl/vPXOhb
Dátum začiatku podujatia: 18. Mája 2017 17:00
Dátum ukončenia podujatia: 18. Mája 2017 18:30
Pravdepodobné súradnice: 48.1454N 17.1236E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Ako sa dá robiť „social business“?

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Žiadny obrázok
Overené podujatieDigitálna Univerzita
Hotel Tatra, Bratislava
KĽÚČE K PREKONÁVANIU PREKÁŽOK
Overené podujatieKĽÚČE K PREKONÁVANIU PREKÁŽOK
Centrum Agathos, Osadná 15, Bratislava, Bratislava