Ako sa jazyky učia polygloti

Podujatie Bratislava

Ako sa jazyky učia polygloti

Učíte sa angličtinu, nemčinu či iný jazyk, a máte pocit, že ste zostali na mŕtvom bode? Neviete sa v jazyku pohnúť napriek dlhým rokom chodenia na kurzy? Možno niečo v učení sa jazykov robíte nesprávne. Čo tak sa inšpirovať od ľudí, ktorí sa tých jazykov naučili už niekoľko?

Jazyková mentorka Lydia Machova vám prezradí, ako na jazyky idú polygloti - ľudia, ktorí plynule ovládajú viac ako 5 jazykov. Osobne ich pozná niekoľko desiatok a sama sa plynule dohovorí v 7 jazykoch bez toho, aby niekedy žila v zahraničí.

Na prednáške Lýdia porozpráva o niekoľkých polyglotoch a o tom, ako sa učia jazyky. Metód je veľmi veľa, ale všetci polygloti majú niekoľko vecí spoločných. Tieto princípy učenia sa jazykov si môžete aj vy jednoducho osvojiť a zaradiť ich do svojho každodenného života. Nejde totiž o žiadne zložité metódy bifľovania, a nepotrebujete na ne žiaden špeciálny talent.

Najväčší rozdiel medzi polyglotmi a väčšinou ľudí je v tom, že polygloti sa neučia jazyky v škole alebo na kurzoch. Takéto metódy totiž samé osebe nie sú veľmi efektívne, čo všetci veľmi dobre poznáme z vlastnej praxe. Na prednáške vám Lýdia vysvetlí, prečo, a ako to môžete napraviť.

KTO BUDE PREZENTOVAŤ:
Lýdia Machová je vyštudovaná tlmočníčka a jazyková mentorka. Tlmočila okrem iného bývalú prvú dámu p. Gašparovičovú na samite 5 prezidentov ako aj svetoznámych rečníkov Tonyho Robbinsa a Briana Tracyho. Počas štúdia angličtiny a nemčiny sa sama naučila po španielsky a po poľsky, a neskôr aj po francúzsky, rusky a jazyk esperanto, pričom vo všetkých jazykoch sa dnes plynule dohovorí. V apríli tohto roku spustila svoj projekt Jazykový mentoring, v rámci ktorého pomáha ľuďom učiť sa jazyky efektívnejšie a zábavnejšie. Prednáša na medzinárodných konferenciách a jej seminárov, ktoré sú vždy veľmi rýchlo vypredané, sa zúčastnilo už vyše 200 ľudí.

Vstup: 5 euro

Miesto konania podujatia: KC Dunaj, Nedbalova 3, Bratislava
Dátum začiatku podujatia: 28. Septembra 2016 19:00
Dátum ukončenia podujatia: 28. Septembra 2016 21:00
Pravdepodobné súradnice: 48.1451N 17.1099E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Ako sa jazyky učia polygloti

Fotografie
Podobné podujatia
ODBÚRAVANIE VNÚTORNÝCH BARIÉR
Overené podujatieODBÚRAVANIE VNÚTORNÝCH BARIÉR
Centrum ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského, Bratislava
Telefonická a e-mailová komunikácia v pracovnom prostredí
Overené podujatieTelefonická a e-mailová komunikácia v pracovnom prostredí
Centrum ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského, Bratislava
Víkendový seminár NIKOLA TESLA A ETIKA VO VEDE
Overené podujatieVíkendový seminár NIKOLA TESLA A ETIKA VO VEDE
Centrum Agathos, Osadná 15, Bratislava, Bratislava
Budovanie vlastnej značky
Overené podujatieBudovanie vlastnej značky
Centrum ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského, Bratislava