Ako sa jazyky učia polygloti

Podujatie Bratislava

Ako sa jazyky učia polygloti

Učíte sa angličtinu, nemčinu či iný jazyk, a máte pocit, že ste zostali na mŕtvom bode? Neviete sa v jazyku pohnúť napriek dlhým rokom chodenia na kurzy? Možno niečo v učení sa jazykov robíte nesprávne. Čo tak sa inšpirovať od ľudí, ktorí sa tých jazykov naučili už niekoľko? Pre obrovský záujem opakujeme žiadanú prednášku Ako sa jazyky učia polygloti ešte raz. Lístky sú už v predpredaji na bare KC Dunaj.

Jazyková mentorka Lýdia Machová vám na prednáške prezradí, ako na jazyky idú polygloti - ľudia, ktorí plynule ovládajú viac ako 5 jazykov. Osobne ich pozná niekoľko desiatok a sama sa plynule dohovorí v 7 jazykoch bez toho, aby niekedy žila v zahraničí.

Na prednáške Lýdia porozpráva o niekoľkých polyglotoch a o tom, ako sa učia jazyky. Metód je veľmi veľa, ale všetci polygloti majú niekoľko vecí spoločných. Tieto princípy učenia sa jazykov si môžete aj vy jednoducho osvojiť a zaradiť ich do svojho každodenného života. Nejde totiž o žiadne zložité metódy bifľovania, a nepotrebujete na ne žiaden špeciálny talent.

Najväčší rozdiel medzi polyglotmi a väčšinou ľudí je v tom, že polygloti sa neučia jazyky v škole alebo na kurzoch. Takéto metódy totiž samé osebe nie sú veľmi efektívne, čo všetci veľmi dobre poznáme z vlastnej praxe. Na prednáške vám Lýdia vysvetlí, prečo, a ako to môžete napraviť.

KTO BUDE PREZENTOVAŤ:
Lýdia Machová je vyštudovaná tlmočníčka a jazyková mentorka. Tlmočila okrem iného bývalú prvú dámu p. Gašparovičovú na samite 5 prezidentov, bývalú premiérku SR Ivetu Radičovú ako aj svetoznámych rečníkov Tonyho Robbinsa a Briana Tracyho. Počas štúdia angličtiny a nemčiny sa sama naučila po španielsky a po poľsky, a neskôr aj po francúzsky, rusky a jazyk esperanto, pričom vo všetkých jazykoch sa dnes plynule dohovorí a má základy aj v slovenskom posunkovom jazyku. V apríli tohto roku spustila svoj projekt Jazykový mentoring, v rámci ktorého pomáha ľuďom učiť sa jazyky efektívnejšie a zábavnejšie. Prednáša na medzinárodných konferenciách a jej semináre a prednášky sú vždy veľmi rýchlo vypredané.

Kúpte si radšej lístok v predpredaji na bare KC Dunaj prv, než sa rozpredajú tak ako naposledy :) Cena: 6 eur.

Pozrite sa, ako je na tom Lýdia s jazykmi na nasledujúcich dvoch videách:

O obľúbených knihách v 7 jazykoch: https://www.youtube.com/watch?v=iYwaPPW63Vc

O jazykovej kaviarni v KC Dunaj: https://www.youtube.com/watch?v=9WeAVqLGxqo

Sledujte Lýdiin Jazykový mentoring na Facebooku: www.facebook.com/jazykovymentoring


Príďte nabrať novú motiváciu do učenia sa jazykov na prednášku polyglotky, ktorá jazykmi priam žije.

Miesto konania podujatia: KC Dunaj, Nedbalova 3, Bratislava
Dátum začiatku podujatia: 12. Novembra 2016 17:00
Dátum ukončenia podujatia: 12. Novembra 2016 19:00
Pravdepodobné súradnice: 48.1451N 17.1099E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Ako sa jazyky učia polygloti

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Kritické myslenie
Overené podujatieKritické myslenie
Centrum ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského, Bratislava
Rozvoj lektorských zručností
Overené podujatieRozvoj lektorských zručností
Centrum ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského v Bratislave, Bratislava