ANDER z Košíc + Traja z Raja

Podujatie Banská Štiavnica

ANDER z Košíc + Traja z Raja
Pridať do môjho kalendára
Iné podujatia, Koncerty, Kultúra
Web organizátora:
www.banskastiavnica.sk
Ďalšie podujatia v meste Banská Štiavnica
Podrobnejšie informácie: www.kultura.banskastiavnica.sk

ANDER z Košíc + Traja z Raja
Spojenie legendy slovenského humoru Andera z Košíc - jeho veselých príhod s Eržou a Piťom spestrí spevácko-kabaretné trio troch mladých spevákov Traja z Raja.

Ľudze mojo“ – presne takto sa zvykne prihovárať Ander z Košíc ( vlastným menom Ján Pisančin) divákom. Už štyridsať rokov zabáva ľudí a rozdáva dobrú náladu. Rodený Michalovčan (6.september 1941) a čestný občan mesta Michalovce má dokonca pamätný obraz v miestnej škole. Tú sa mu podarilo absolvovať a zmaturovať, hoci ako sám hovorí, nechodil do nej rád. Keď raz prišiel s vysvedčením domov a z mravov mu svietila trojka otec mu povedal: „no synu, keby ti aspoň tak išla matematika...“ či to bolo naozaj tak, vie len sám Ander, ale na vystúpeniach má tento monológ velký úspech.

Najčastejšie vystupuje na javisku, prípadne vydáva svoje monológy na kazetách, cédečkách rozprávaných v špecifickej podobe východniarskeho nárečia tzv. Anderovčine. Vie svoj monológ prispôsobiť poslucháčovi tak, aby vždy jeho humoru porozumel. A čo je dôležité, vždy si na svojho fanúšika nájde čas a nejaké to slovo s ním prehodí, dá autogram, či podpíše cédečko.

Pri vystúpeniach na javisku máva sivý, ošúchaný a pokrčený oblek a pre neho typický klobúk. Momentálne derie už tretiu sériu, ten prvý oblek s klobúkom je odložený a pripravený do múzea v Michalovciach, ale ako hovorí: „Až po mojej smrti! Ešte to by tak bolo, aby sa na to chodili pozerať ľudia, pokial žijem. Všetko má svoj čas! Pokiaľ na mňa bude fanúšik zvedavý, tak príde na vystúpenie. Ander ich má ročne okolo osemdesiat – čo je závideniahodné číslo.

Hudobným hosťom podujatia bude skupina Traja z raja.

Vstupné: 10 € v predpredaji, 11 € na mieste.

Dĺžka podujatia: 90 minút

Predpredaj: Ticketportal a Informačné centrum.

Meno organizátora: Mesto Banská Štiavnica
Fotografie
Podobné podujatia
Lenka Filipová
Lenka Filipová
Kultúrne centrum, Banská Štiavnica
Pospiš & Sillay: Balady
Pospiš & Sillay: Balady
Archanjel caffe bar, Banská Štiavnica
Krojovka pod Jabloňou 10. Výročie
Krojovka pod Jabloňou 10. Výročie
Salaš Zbojská, Pohronská Polhora
Bystrické fašiangy 2019
Bystrické fašiangy 2019
Gymnázium A. Sládkoviča, Banská Bystrica