Angelus Fest 2022

Podujatie Banská Bystrica

Angelus Fest 2022

Angelus Fest je benefičný rockovo-metalový festival, ktorého výťažok (100% vyzbieraného vstupného) bude určený pre Onkologické oddelenie Roosveltovej nemocnice v B.Bystrici.

Po vydarenom prvom ročníku benefičného metalového festivalu Angelus Fest, na ktorom vystúpilo 8 kapiel na čele s DOOMAS, RAMCHAT či ABSTRACT a na vstupnom sa podarilo vyzbierať takmer 4.000€ pre OZ Onkológia BB, sú už v plnom prúde prípravy na ročník druhý – Angelus Fest 2022. Fanúšikov má 11.6.2022 prilákať na banskobystrický amfiteáter 10 výborných slovenských kapiel rôznych metalových štýlov a už v tejto chvíli poznáme sedem z nich.

Veľkým lákadlom bude vystúpenie populárnej svätojurskej trojice ČAD (violence-thrash), ktorá príde predstaviť skladby z nového albumu „Medvede“ (2021), ako aj Martinčania LUNATIC GODS a ich vynikajúci black-folk metal so slovenskými textami, ktorých novinka „Vresovrenie“ by mala vyjsť v tomto roku.

Nielen banskobystrických fanúšikov poteší návrat domácej death-metalovej legendy PYOPOESY, ktorá sľubuje špeciálnu show a prekvapenie, z neďalekého Zvolena prídu predviesť svoje umenie DEMONIC-EYED (scrap-metal) - kapela, ktorá za pomerne krátky čas vydala už 3 výborné albumy. Výrazným spestrením festivalu bude vystúpenie stálice slovenskej progresívnej rock/metalovej scény – kapely CASTAWAY z Bratislavy. Ich set bude zostavený z najlepších skladieb z doteraz vydaných 3 albumov.

Pestrú zostavu dopĺňajú populárni APRIL WEEPS z Dunajskej Stredy (atmosferický metal) a mladíci AS THEY RISE z Nitry a ich nadupaný metalcore/djent.

Okrem bohatého hudobného programu organizátori sľubujú aj vylepšenia areálu (väčšie pódium, viac slnečníkov a výčapov, vratné poháre a tričká s logom festivalu a pod) a samozrejme bude opäť celý výťažok z podujatia venovaný na dobročinné účely.

12:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
CORONA OPEN FEST
Overené podujatieCORONA OPEN FEST
Amfiteáter, Banská Bystrica
AMFIK OPEN FEST 2022
Overené podujatieAMFIK OPEN FEST 2022
Amfiteáter, Banská Bystrica
Mičinský pitvor 2022
Overené podujatieMičinský pitvor 2022
Futbalové ihrisko Horná Mičiná, Banská Bystrica
Kinder Fest 2022
Overené podujatieKinder Fest 2022
Amfiteáter, Banská Bystrica