ANGRA + OPERATION:mindcrime

Podujatie Bratislava

ANGRA + OPERATION:mindcrime

Angra
Z domorodého (v Brazílii) - ANGRA – bohyňa.
V celosvetovom meradle jedna z najúspešnejších brazílskych skupín, vydáva čoskoro ich deviaty album OMNI. Kapela sľubuje najlepší počin svojej histórie, čo však bude veľmi ťažké dokázať. Pretože všetky predošlé nahrávky kapely držia mimoriadne vysoký štandard a Angra sa v podstate hudobne neobmedzuje... Ich hudba sa najlepšie vystihuje priamo slovo HUDBA. Ak by sme chceli škatuľkovať, ide v jadre o metal, ktorý je správne miešaný etno vplyvmi z domácej Brazílie, symfonickými partmi, precítenými spevmi a zbormi, ale aj ráznymi, niekedy až speed-thrashovými nárezmi a veľkolepými hudobnými výkonmi. Bombastický a aj progresívny metal si po svete získal státisíce priaznivcov, čo skupine umožnilo vystupovanie na najväčších festivaloch totho žánru po celom svete.
Nový album vychádza koncom roka 2017 a svetové turné Omni World Tour nadviaže na jeho vydanie – v roku 2018.
Skupina vznikla v roku 1991 po tom, ako Andre Matos opustil domovský VIPER BRAZIL a na svojich hudobných štúdiách založil novú kapelu. Ich debut Angels Cry dosiahol len v Japonsku predaj cez 100 000 albumov a zlaté ocenenie, kariéra kapely neskôr aj napriek personálnym zmenám a interným problémom gradovala a dosahovala aj úspechy v podobe vysokých predajov albumov. Aktuálnym spevákom ANGRA je taliansky slávik FABIO LIONE a v skupine pôsobí aj pôvodný člen RICARDO CONFESSORI (gitara). Druhý, mimoriadne známy gitarista KIKO LOUREIRO opustil Angru prednedávnom kvôli plnému vyťaženiu v multiplatinových MEGADETH.
Na Slovensku sa ANGRA prekvapivo predstaví poprvýkrát a to v oboch metropolách – Bratislave aj Košiciach, 7. a 8. apríla budúceho roku. Koncert bude prierezom doterajšej tvorby, najobľúbenejšie skladby vystrieda aj niekoľko noviniek.

OPERATION: mindcrime
Geoff Tate, hlas ktorý je neodmysliteľne spätý s kapelou QUEENSRYCHE. Skupina, ktorá definoval tvár progresívneho metalu v 80. a 90. rokoch a ich opus magnum, album: Operation: Mindcrime už navždy ostane zlatými písmenami zapísaný v dejinách rockovej hudby. Práve tento album poslúžil po odchode z materskej kapely pre Geoffa ako nový názov a štart budúcej kariéry.
Jeho charizmatický a uhrančivý vokál zaznie v Bratislave, kde sa predstavia spolu s brazílskymi kráľmi melodického metalu, superskupinou ANGRA
Avšak, k 30-temu výročiu albumu Operation : Mindcrime, aj Geoff prináša spomenkový koncert na najsilnejšiu éru jeho bývalej kapely QUEENSRYCHE.

Vstupenky su zakúpite v sieti Ticketportal a v miestach konania.

Miesto konania podujatia: Ateliér Babylon, Námestie SNP 14/Kolárska 3, Bratislava
Vstupenky: https://www.ticketportal.sk/Event/ANGRA
Dátum začiatku podujatia: 7. Apríla 2018 19:00
Dátum ukončenia podujatia: 7. Apríla 2018 23:00
Pravdepodobné súradnice: 48.146N 17.1091E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia ANGRA + OPERATION:mindcrime

Meno organizátora: EPG
Fotografie
Podobné podujatia
Koncert kapely KABÁT 2019
Koncert kapely KABÁT 2019
Štadión Tehelné pole, Bratislava
páROCK na Mlynoch
páROCK na Mlynoch
Staré Grunty, Bratislava
Oliver Heldens
Oliver Heldens
HANT ARÉNA - PASIENKY, Bratislava
Oktagon 12
Oktagon 12
Nase hospoda Machnac, Bratislava