Anna Karenina

Podujatie Žilina

Anna Karenina

Intímne a originálne spracovanie jedného z najznámejších románov L. N. Tolstého od popredného nemeckého dramatika a režiséra Armina Petrasa. Inscenácia venovaná 30. výročiu založenia Mestského divadla Žilina.

Tragický kolotoč vzťahov rútiaci sa za hľadaním lásky a životného šťastia. Anna túžiaca po láske uteká z nenaplneného manželstva do náručia Vronského. Zo silného opojenia vášňou čoskoro vytriezvie a začne ju prenasledovať bolesť neliečiteľná morfiom. Štefan svojimi neverami spôsobuje Dáši utrpenie, ale tá nenachádza silu na útek a odpúšťa mu. Mladá Kitty milovala Vronského, ale ten ju zranil a stále pochybujúci Levin miluje Kitty, ktorá zranila zase jeho. Napokon však Kitty nachádza v mohutnom Levinovom náručí ochranu a lásku, akú zaslepená Vronským predtým nepotrebovala.

Anna Karenina: Barbora Švidraňová
Karenin: Boris Zachar Štefan: Michal Koleják Dáša: Iveta Pagáčová Kitty: Ada Juhásová Levin: Michael Vrzala Vronský: Adam Herich RÉŽIA: Marián Amsler

19:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
SPEV KOHÚTA
Overené podujatieSPEV KOHÚTA
Dom odborov, Žilina
SPEV KOHÚTA
Overené podujatieSPEV KOHÚTA
Kino Strojár, Martin
Žiadny obrázok
Overené podujatieVODA (A KRV) NAD VODOU
Dom Kultúry, Liptovský Mikuláš
ALŽBETA BÁTHORY
Overené podujatieALŽBETA BÁTHORY
Dom Kultúry, Liptovský Mikuláš