Architects & The Amity Affliction in Bratislava

Podujatie Bratislava

Architects & The Amity Affliction in Bratislava

Architects (UK)
https://www.facebook.com/architectsuk/?fref=ts

The Amity Affliction (AUS)
https://www.facebook.com/theamityafflictionofficial/?fref=ts


Architects patria spolu s While She Sleeps a Bring Me The Horizon medzi anglickú špičku. Na konte majú sedem platní, z toho päť vydali vo zvučných firmách Century Media a Epitaph Records. Zostavu tvoria spevák Sam Carter, basový gitarista Alex Dean, bubeník Dan Searle a služobne najmladší gitaristi Adam Christianson a Josh Middleton. Josh nastúpil na nezávideniahodnú pozíciu, prevzatú po zosnulom Tomovi Searleovi, ktorý stál pri zrode kapely, napísal pre ňu väčšinu materiálu a okrem gitary obsluhoval klávesové nástroje.
V britskom ponímaní znie metalcore originálnejšie a invenčnejšie
Jeho rukopis je zachytený v najvyzretejšej podobe na zatiaľ poslednom počine All The Gods Have Abandoned Us z roku 2016. Platňa potvrdzuje, že hudba brightonskej formácie siaha za hranice bežnej žánrovej produkcie. Dvojica gitaristov ukladá riffy do viacerých vrstiev, zasekávajúcich sa v lámaných rytmoch. Dômyselná hra vzdialene pripomína mix Meshuggah a The Dillinger Escape Plan, no svieži závan originality prinášajú melodické, odpočinkovejšie pasáže a klávesové podklady, navodzujúce takmer ambientnú atmosféru.
Architects sa na Slovensku predstavili pred piatimi rokmi. Tohtoročný bratislavský koncert je súčasťou turné, ktoré začalo 4. júna vo Francúzsku a uzatvára sa koncom augusta v rodnej Británii. V niektorých mestách posilnia dvojzáprah spriaznení While She Sleeps. Kapela bude chcieť na Tomovu počesť odohrať čo najsilnejšie vystúpenia. Ich energia poslúži ako účinná náplasť na bolestivú ranu, ktorá sa za necelý rok, odkedy 28-ročný talentovaný hudobník podľahol rakovine, nestihla zahojiť.
Predkapela The Amity Affliction patrí v metalcorovej komunite k dobre zabehnutým, tradičnejšie hrajúcim a uznávaným pojmom. Veľkú zásluhu na tom má renomovaná firma Roadrunner, ktorá sa postarala o edíciu troch z celkového počtu piatich albumov. Austrálčania prídu do Európy propagovať najmä ostatnú platňu This Could Be Heartbreak (2016), kde elegantne dávajú do kontrastu agresívny a melodický spev, detailne vycizelovaný zvuk a gitarovú hrubosť či zložitejšie rytmické zasekávanie, prekladané priamočiarejšími výpadmi.
Album je prvým počinom, nahraným bez gitaristu a zakladateľa Troya Bradyho. Zároveň ide o posledné dielko s textami o depresiách a úzkosti, keďže kapela sa v budúcnosti viac sústredí na rozprávanie príbehov. Momentálne sa v posádke The Amity Affliction nachádza spevák Joel Birch, gitary obsluhujú Dan Brown a Kyle Yocum, basovú gitaru a klávesy obstaráva Ahren Stringer a bicie má na starosti Ryan Burt. V tejto zostave, povestnej dravými výkonmi, ich budú mať možnosť vidieť aj fanúšikovia v Bratislave.

Miesto konania podujatia: Majestic Music Club, Karpatska 2, Bratislava
Vstupenky: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/11421/architects-uk--the-amity-affliction-aus--support
Dátum začiatku podujatia: 13. Augusta 2017 19:30
Dátum ukončenia podujatia: 13. Augusta 2017 23:00
Pravdepodobné súradnice: 48.1569N 17.1137E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Architects & The Amity Affliction in Bratislava

Fotografie
Podobné podujatia
Kandráčovci - Mega turné OPEN AIR 2019, Bratislava
Overené podujatieKandráčovci - Mega turné OPEN AIR 2019, Bratislava
Bratislavský hrad západná terasa, Bratislava
Kandráčovci - Mega turné OPEN AIR 2019, Bratislava
Overené podujatieKandráčovci - Mega turné OPEN AIR 2019, Bratislava
Bratislavský hrad západná terasa, Bratislava
Crazy Town (USA)
Crazy Town (USA)
Kulturák klub, Bratislava
Carmen - Opera Fest 2019
Overené podujatieCarmen - Opera Fest 2019
Bratislavský hrad západná terasa, Bratislava
Aida - Opera Fest 2019
Overené podujatieAida - Opera Fest 2019
Bratislavský hrad západna terasa, Bratislava