Baba z ľadu (film uvedie herečka Zuzana Kronerová)

Podujatie Kežmarok

Baba z ľadu (film uvedie herečka Zuzana Kronerová)

Letné kino na hradnom nádvorí (1. - 11. 8. 2017)
V prípade veľmi nepriaznivého počasia v kine Iskra

Film osobne uvedie predstaviteľka hlavnej úlohy Zuzana Kronerová.

Pred filmom uvidíte krátku hranú študentskú snímku režiséra Michala Pusztaya Niekde medzi, v ktorom hrá aj Z. Kronerová
https://www.csfd.cz/film/391721-niekde-medzi/komentare/

---

Šesťdesiatnička Hana zisťuje, že nikdy nie je neskoro vziať život do vlastných rúk.

Po stretnutí s otužilcom Broňom začína ovdovelá Hana pozvoľna meniť svoj stereotypný život, ktorý sa doteraz krútil výhradne okolo jej synov, neviest a vnúčat.

Zatiaľ čo šesťdesiatnička Hana prežíva love story, tradičné víkendové obedy v rodinnej vile strácajú na idylickosti a postupne vypláva na povrch, že každý z hrdinov má nejaké tajomstvo. Haniným nečakaným spojencom sa stáva vnuk Ivanko, ktorý si zamiloval nielen svojrázneho Broňa, ale aj jeho sliepku Adelu a komunitu otužilcov na brehu Vltavy.

Príbeh rozkrývajúci neľahké vzťahy medzi tromi generáciami prináša nádej, že život môžete vziať do vlastných rúk v akomkoľvek veku.

Dráma/komédia/romantický, Česko/Francúzsko/Slovensko, 2017, 107 min, v pôvodnom znení (česky).

Réžia a scenár: Bohdan Sláma. Kamera: Diviš Marek. Strih: Jan Daňhel. Zvuk: Marek Poledna. Scénografia: Jan Vlasák. Kostýmy: Zuzana Krejzková. Hrajú: Zuzana Kronerová, Pavel Nový, Daniel Vízek, Václav Neužil ml., Tatiana Vilhelmová, Petra Špalková, Marek Daniel, Alena Mihulová, Marie Ludvíková, Luboš Veselý a ďalší.

BOHDAN SLÁMA (1967)
Narodil sa v Opave. Absolvoval stavebnú fakultu ČVUT a v roku 1996 pražskú FAMU – odbor réžia. Začínal ako asistent réžie. Upozornil na seba už školským cvičením Zahrádka ráje, ktoré bolo v roku 2002 uvedené ako prvá poviedka filmu Radhošť. Jeho celovečerný debut Divoké včely, ktorý nadväzuje na poetiku československej novej vlny, začal svoju úspešnú festivalovú cestu na MFF Rotterdam. Jeho nasledujúci film Štěstí získal hlavnú cenu Zlatú mušľu a Anna Geislerová Striebornú mušľu za najlepší ženský herecký výkon na 53. MFF San Sebastian a sedem Českých levov - najlepší film, najlepšia réžia, najlepší scenár, najlepšia kamera, hlavný ženský herecký výkon (Tatiana Vilhelmová), vedľajší ženský herecký výkon (Anna Geislerová), hlavný mužský herecký výkon (Pavel Liška) a 2 zvláštne ocenenia, za ktoré nie sú udelované sošky Český lev: Cena filmových kritikov (plaketa, najlepší český film roku podľa filmovej kritiky) a Cena čitateľov časopisu Premiere.

Distribútor: Asociácia slovenských filmových klubov (ASFK)
Formát: Blu-ray
Prístupnosť: MP 15+
Vstupné: 2 €

Miesto konania podujatia: Mestsky hrad Kezmarok, Hradné námestie 42, Kežmarok
Dátum začiatku podujatia: 11. Augusta 2017 21:00
Dátum ukončenia podujatia: 11. Augusta 2017 23:30
Pravdepodobné súradnice: 49.1395N 20.4332E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Baba z ľadu (film uvedie herečka Zuzana Kronerová)

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Filmový klub Iskra Kežmarok
Fotografie
Podobné podujatia