Bábkarská Bystrica 2022

Podujatie Banská Bystrica

Bábkarská Bystrica 2022

XXIII. ročník Medzinárodného festivalu súčasného bábkového divadla pre deti aj dospelých Bábkarská Bystrica 2022 – Divadlo na každý deň sa uskutoční v dňoch 26. septembra – 2. októbra 2022.

Dramaturgia Bábkarskej Bystrice systematicky sleduje zaujímavé a originálne tendencie v súčasnej bábkarskej a alternatívnej tvorbe pre deti a dospelých. Pri zostavovaní programu pre deti sa orientuje najmä na nekomerčnú a nekonvenčnú súčasnú tvorbu. Výberom inscenácií pre dospelých sa snaží etablovať bábkové umenie ako legitímny druh umenia pre mladých ľudí a dospelých.

Počas festivalu predstavíme jedinečné domáce a zahraničné bábkovo-divadelné súbory pre všetky vekové kategórie s vysokou kvalitou tvorby. Budú sa konať rôzne paradivadelné aktivity, ako workshopy, diskusie na školách, či odborná medzinárodná konferencia Vzdelávanie divadlom týkajúca sa možností začlenenia/prepojenia divadla do vzdelávacieho procesu na všetkých stupňoch škôl, témy divadelnej a kultúrnej gramotnosti. Medzi akcie festivalu patrí výstava v Štátnej vedeckej knižnici v Galérií v podkroví, výstavné exponáty z výstavy k roku Divadla 2020 ( od 8. 9 do 21. 10.), či pouličné akcie v meste Banská Bystrica. S pozvaním na festival sme oslovili dánske, francúzske, nemecké, slovinské, poľské, české i domáce súbory, ktoré prinesú návštevníkom festivalu jedinečné zážitky a spolu s nami vytvoria neopakovateľnú atmosféru Bábkarskej Bystrice 2022, medzinárodného festivalu súčasného bábkového divadla pre deti a pre dospelých v Banskej Bystrici.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
MISS HOREHRONIE 2022
Overené podujatieMISS HOREHRONIE 2022
Ministry of Fun, Banská Bystrica
Žiadny obrázok
Overené podujatieCIGÁNI IDÚ DO NEBA (tour)
Športová hala Štiavničky, Banská Bystrica
Artista 2022
Overené podujatieArtista 2022
Záhrada - Centrum nezávislej kultúry, Banská Bystrica