Balkan Beats

Podujatie Bratislava

Balkan Beats

Nechajte sa vtiahnúť do živelného balkánskeho kola, ktoré vás bude držať v tanci až kým neprederiete krpce! Bujarú zmes cigánskej muziky s bluesom, flamencom či latino prinesie maďarská kapela Karavan Familia a o pestrú zmes štýlov world music sa postarajú DJ Hrajnoha a DJ Julah.
Karavan Familia (HU) je maďarská kapela, ktorá má náruživosť a rytmus v krvi. Tvoria ju členovia rodiny, ktorá kombinuje cigánsku ľudovú pieseň s bluesom, flamencom, latino či balkánskými melódiami. Svoj jedinečný štýl prenášajú z rodičov na deti, ale stále si zachovávajú vysoký štandard i neutíchajúcu vášeň, ktorá musia nakaziť každého, komu sa do uší dostane ich hudba. DJ Hrajnoha je rodák z Púchova, ktorý stál pri zrode Malalata sound systemu a súčasťou crew bol niekoľko rokov. Začínal so ska a reggae, pod vplyvom filmov Emira Kusturicu sa presunul k balkánskym rytmom a ako “starý folklórista” aj k inej world music. Má rád muziku, ktorá je bližšie k pôvodnému folklóru ako napríklad balkánska dychovka či rumunská cimbalovka, ale nevyhýba sa ani propagovaniu world music z našich slovenských či poľských končín. Hrajnoha si zahral napríklad na afterpárty koncertov Parov Stelar a N.O.H.A., vystúpil na Uprising festivale alebo v kluboch doma i v Maďarsku, Česku a Poľsku. DJ Julah je perkusionista ethno bandy Capre, DJ a občasný producent. K balkánskym žúrkam ho nakopla ešte v 90-tych rokoch hudba v Kusturicovom filme Underground. Ako DJ má najradšej južanskú "všehochuť", ktorej základom je balkan beat, gypsy sound, španielska a juhoamerická muzika. Julah má za sebou hrania nielen doma, ale aj v Poľsku, Maďarsku a Česku, na jednom pódiu spolu s hudobníkmi ako Boban Markovic Orkestar (SRB), Los Chilakillerz (MEX) či Sena Dagadu (GHA). “Párty sú fajn, hrajú sa rôzne žánre z rôznych kútov sveta, ľudia sú milí a temperamentní. Jednoducho kozmopolitná Bratislava,” opisuje s úsmevom atmosféru Balkan Beats. Be taken into lively balkan round that will keep you dancing till you tear your shoes! Crazy mixture of gipsy music with blues, flamenco or latino by hungarian band Karavan Familia will compliment colorful genre mix by DJ Hrajnoha and DJ Julah.

21:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Vyznanie Mariky Gombitovej / Bratislava
Overené podujatieVyznanie Mariky Gombitovej / Bratislava
Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava, Bratislava
Vianoce v Arthur Cafe
Vianoce v Arthur Cafe
Arthur Cafe, Bratislava
RYTMUS v Clube Hron
RYTMUS v Clube Hron
Club Hron, Bratislava
Gypsy Čáve / Bratislava
Overené podujatieGypsy Čáve / Bratislava
Ateliér Babylon, Bratislava
Musica bratislaviensis I
Overené podujatieMusica bratislaviensis I
Zichyho palác, Bratislava
Koncert v DK Ružinov
Koncert v DK Ružinov
Dom kultúry Ružinov, Bratislava