BALÓNOVÁ MEGAFIESTA

Podujatie Piešťany

BALÓNOVÁ MEGAFIESTA
Zábava, párty, Podujatia pre deti, Iné podujatia
Web mesta/obce:
www.piestany.sk
Ďalšie podujatia v meste Piešťany

BALÓNOVÁ MEGAFIESTA 2013

Hromadné štarty 50 balónov, obrovská megadiskotéka, nočné nafukovanie balónov, zoskoky parašutistov , vyhliadkové lety balónmi a lietadlami či ukážky vojenskej techniky. To všetko zažijú Piešťany už onedlho. Práve o tomto totiž bude prvý ročník „Balónovej megafiesty“.

Balónová megafiesta bude ojedinelá akcia, ktorá na Slovensku nemá obdobu. Toto podujatie nezahŕňa len prezentáciu viac ako 50-tich teplovzdušných balónov rôznych tvarov a farieb a ich hromadné štarty, ale aj ukážky parašutizmu, modelov lietadiel, tandemových zoskokov, ultraľahkých lietadiel, motorového paraglidingu a mnoho ďalšieho.

Fiesta sa bude konať v rovnakom čase a na rovnakom letisku ako aj 7. ročník „Dňa ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi“, podujatie organizované Vojenským historickým ústavom a Mestskou políciou v Piešťanoch. Spojením úsilia leteckých nadšencov a vojenských profesionálov sa takto otvára priestor pre Deň národnej hrdosti.

Spoluorganizátor a hlavný gestor podujatia je predseda Trnavského samosprávneho kraja Ing. Tibor Mikuš a podujatie podporila aj primátor Piešťan Remo Cicutto.

BALÓNOVÁ MEGAFIESTA 2013 počíta s medzinárodnou účasťou vzduchoplavcov pod vedením pána Juliena Zimmera z Francúzska. Sprievodný letecký program zabezpečia Ozbrojené sily Slovenskej republiky, Vojenský historický ústav Slovenskej republiky a nadšenci lietania.

Pre návštevníkov podujatia 1. BALÓNOVEJ MEGAFIESTY je pripravený bohatý program. Na svoje si prídu nadšenci lietania, rodiny s deťmi a aj mladí ľudia. Súčasťou programu je megadiskotéka, letecké ukážky, pokus o svetový rekord vo vypúšťaní balónikov šťastia a program pre deti.

Balónová fiesta bude pre verejnosť prístupná v dňoch 5. - 7. septembra 2013.

Fotografie
Komentovať podujatie
Podobné podujatia
AjDnes sa mi páči