Bass Attack 2017

Podujatie Levice

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Festivaly, Zábava, párty
Ďalšie podujatia v meste Levice

Bass Attack 18 w/ OPTIV (UK) #basementfest warm-up

4. NARODENINY BASS ATTACK DNB & BΔSΞMΞNT FESTIVAL 2017 WARM-UP w/ OPTIV (NAPOSLEDY NA SLOVENSKU V ROKU 2010)

Pojmom 'Optiv' sa v drumandbassovej terminológii označuje mohutný strom, ktorý už dve desaťročia rastie naprieč scénou a zanecháva za sebou v komunite nezmazateľné stopy. Edward Holmes aka Optiv je spoluzakladateľ produkčného tria Cause4Concern, vydavateľstiev C4C RECORDS, C4C LIMITED (ktoré sa postupom času spojili do jedného celku) a RED LIGHT RECORDS. Korene legendy siahajú do konca 90tych rokov, keď C4C spolu s menami ako Konflict, Bad Company, Fierce, Stakka & Skynet a Ed Rush & Optical ovplyvnili vývoj technickejšej, temnejšej a futuristeckejšej časti dnb. Na týchto vetvách vyrástlo gro dominantných producentov dnešnej doby.

Bolo to práve v decembri roku 2001, keď sa mladý holanďan Thijs vybral na jeho prvú vačšiu dnb párty VIRUS Night v meste Tilburg. Mal zo sebou svoj minidisc prehrávač a počas večera si nahrával tracky, ktoré ho inšpirovali. Z nahratých trackov sa vykľuli C4C releasy Facelift, Peep Show a Synergy. Z Thijsa sa vykľul spoluzakladateľ kolosu Noisia...

Optivova sólo dráha číta 140+ releasov na 39 vydavateľstvách (sic!) a množstvo objavených producetských talentov, ktorým prostredníctvom svojich labelov pomohol preraziť na scéne. V posledných rokoch vydal desiatky trackov s Vinniem aka BTK, keď fúziou britskej technickej školy a brazílskeho funku spolu vygenerovali tonu bangerov. Blackout, Eatbrain, Virus, Renegade Hardware, Shogun, Bad Taste, Hospital, Dispatch, Neurofunkgrid, Mindtech, Close 2 Death, Playaz, Citrus, Terminal a kopec ďalších.

Optiv je determinant, Optiv je legenda...

_______________________________________

LINE UP:
_______________________________________
Miesto konania podujatia: Club Theatro Levice, Kasárenská 4954, Levice
Dátum začiatku podujatia: 28. Apríla 2017 20:30
Dátum ukončenia podujatia: 29. Apríla 2017 05:30
Pravdepodobné súradnice: 48.2203N 18.6091E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Bass Attack 18 w/ OPTIV (UK) #basementfest warm-up

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia