Beethoven o piatej / Čaj s Brodsky Quartet / Konvergencie 2018

Podujatie Bratislava

Beethoven o piatej / Čaj s Brodsky Quartet / Konvergencie 2018

Festival Konvergencie pozýva na neformálne stretnutie s členmi súboru Brodsky Quartet v príjemnom prostredí kaviarne Berlinka v SNG – Slovenská národná galéria na moderovaný rozhovor o hudbe a živote hudobníkov s ukážkami z Beethovenovej tvorby. Jedná sa o sprievodné podujatie k februárovým koncertom Beethoven Late Quartets / Brodsky Quartet / Konvergencie 2018. Vstup je voľný.

„Každé iným spôsobom,“ odpovedal Beethoven na otázku, ktoré z týchto diel považuje za najlepšie. „Neskoré sláčikové kvartetá“ z 20. rokov 19. storočia predstavujú Beethovenov posledný fascinujúci návrat k sláčikovému kvartetu, ktorý dokázalo naplno oceniť až 20. storočie. V úzkom kruhu boli tieto diela obdivované, no verejnosťou dlho považované za bizarné až nezrozumiteľné, len s občasnými zábleskami skladateľovho génia. Hudba sláčikových kvartet opp. 127, 130, 131, 132 a 135 vznikala v blízkosti veľkolepej Missy solemnis, posledných klavírnych sonát či slávnej Deviatej symfónie. Je typická meditatívnosťou, koncentráciou, abstraktnosťou hudobného jazyka a stretávaním výrazových extrémov. Je to hudba absolútnej slobody, sily, kontemplácie a introspekcie. Hudba, ktorá lieči, hudba génia, vznikajúca v jeho vnútornom svete, ktorý nevyrušovali zvuky okolia. Hudba, ktorú treba určite spoznať. Trojicu večerov so svetoznámym britským súborom Brodsky Quartet doplnia dva koncerty, na ktorých sa v Beethovenových komorných opusoch stretne exkluzívna zostava zahraničných a slovenských umelcov. Viac informácii na www.konvergencie.sk

Podujatie sa koná v spolupráci s Cafe Berlinka a SNG – Slovenská národná galéria.

Miesto konania podujatia: Cafe Berlinka Sng, Bratislava
Dátum začiatku podujatia: 23. Februára 2018 17:30
Dátum ukončenia podujatia: 23. Februára 2018 19:30
Pravdepodobné súradnice: 48.1401N 17.1096E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Beethoven o piatej / Čaj s Brodsky Quartet / Konvergencie 2018

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Festival Konvergencie
Fotografie
Podobné podujatia
Žiadne podujatie.