Blade runner - final cut v Kine Lumière

Podujatie Bratislava

Blade runner - final cut v Kine Lumière

Jedinečná projekcia Blade runner - Final cut v Kine Lumière!

Temné, filozofické sci-fi Blade Runner, jedno z kľúčových diel žánru cyberpunk, zobrazuje dystopickú spoločnosť, v ktorej stojí na vrchole "pyramídy" spoločnosť Tyrell, vyrábajúca replikantov - androidov s takmer ľudskými vlastnosťami. Tí sú v podstate otrokmi, využívanými pri kolonizovaní planét a nebezpečných misiách. Kvôli vzbure im bol zakázaný pobyt na Zemi, na čo dohliadajú agenti špeciálnych jednotiek nazývaných "blade runner". V technokratickom svete plnom robotov, strojov, umelých inteligencií, gigantických mrakodrapov a korporácií, temných uličiek, neónov a pochybných či osamelých existencií sa hranica medzi ľudským a robotickým povážlivo stiera.

Scenár, voľne vychádzajúci z poviedky Philipa K. Dicka Snívajú androidi o elektrických ovečkách?, sleduje samotárskeho "blade runnera" Ricka Deckarda, ktorý dostane za úlohu vypátrať a eliminovať štyroch replikantov, ukrývajúcich sa vo futuristickom Los Angeles. Pri pátraní sa Deckard dostane aj do Tyrell Corporation, kde sa stretáva s Rachael, takmer dokonale ľudskou replikantkou, presvedčenou o svojej ľudskosti. Deckard, ktorý na replikantov doteraz nazeral ako na podradné bytosti, začína postupne meniť svoje stanoviská a klásť otázky. Sú replikanti skutočne takou hrozbou? Aký je vlastne rozdiel medzi človekom a androidom? Nie sú replikanti vo výsledku omnoho citlivejší a ľudskejší, ako samotní ľudia? Čo ak je replikantom aj samotný Deckard? A o čom vlastne androidi snívajú?

Miesto konania podujatia: Kino Lumière, Špitálska 4, Bratislava
Vstupenky: http://www.kino-lumiere.sk/klient-863/kino-241/stranka-8409/film-193778
Dátum začiatku podujatia: 15. Novembra 2017 20:00
Dátum ukončenia podujatia: 15. Novembra 2017 22:00
Pravdepodobné súradnice: 48.1467N 17.1161E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Blade runner - final cut v Kine Lumière

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Kino Lumière
Fotografie
Podobné podujatia