Blue Crime (NL) + Vojdi

Podujatie Trnava

BLUE CRIME (NL)

Pre amsterdamských Blue Crime majú hviezdy temný svit, inšpirovaný mýtmi, snami a paralelnými vesmírmi. Zem nestačila; vesmír je to pravé miesto. Začínali ako svätojánske mušky v tmavom atómovom kryte, odkiaľ sa vynorili ako tajuplný "mesačný pop", časom stále drsnejší. Nazvite to mesačná psychedélia, noisefolk, nazvite to zemetrasenie s gitarami a vokálnymi zatmeniami. Alebo to len cíťte a nevolajte to nijak. Či láska alebo nenávisť, tma alebo svetlo, Blue Crime nemá zľutovanie pre striedmych a bezcitných.

Skupina od svojho vzniku obiehala na turné Európu a Severnú Ameriku a v roku 2015 vydali debutové EP TYR. Pravidelné koncertovanie podnietilo prudký vývoj a Blue Crime si osvojili dynamické a sebavedomé javiskové vystupovanie, ktoré vyvoláva protichodné reakcie kdekoľvek hrajú. Minulý rok si sami vydali EP Bunker na kazetách a 7-palcový singel na značke Bronson Recordings. V súčasnosti pripravujú debutový album.
www.bluecrime.net

bc: https://bluecrime.bandcamp.com/
yt: https://www.youtube.com/channel/UCnrCowN8K8edFfpCSXPrirw/
ig: https://www.instagram.com/blue_crime/
tw: https://twitter.com/bluecrimemusic

VOJDI

Prešovské trio doplnené o hosťa Lukáša Valkučáka. Členité kompozície, nekonvenčná rytmika a pocta rockovému klišé. Ironický nadhlaď je priznaný vplyv miestnej legendy Chiki liki tu-a, zatiaľ čo kompozične je tvorba kapely najviac ovplyvnená francúzskou novou vlnou eklektických kapiel ako Aquaserge a Moodoid. Formou a obsahom kapela reaguje na aktuálne dianie gitarového žárnu. Nahrávkovo zatiľ vyrobili dve epéčka, Czechoslovakia (2016) a Staro (2018).

bc: https://nepohoda.bandcamp.com/album/staro
yt: https://www.youtube.com/watch?v=Et4f51XzbZo
ig: https://www.instagram.com/vojdi_band/
fb: https://www.facebook.com/vojdi

Dĺžka trvania: 120 min

Meno organizátora: MaxiTicket.sk
Fotografie
Podobné podujatia