Bojnický festival remesiel 2021

Podujatie Bojnice

Bojnice budú opäť patriť remeselníkom. Na niekdajšiu tradíciu hrnčiarstva v meste nadviaže 31. júla druhý ročník Bojnického festivalu remesiel. Majstrov pri práci si budú môcť návštevníci opätovne pozrieť v reštauráciách v centre.

Bojnice boli v minulosti známe kachliarskym a hrnčiarskym remeslom,  pôsobilo tu až sedem keramických dielní. Na túto históriu nadviaže 2.  ročník festivalu tradičných remesiel v sobotu 31.7.2021, kde budú  remeselní majstri predvádzať ukážky pôvodných výrobných techník.  Objavíte prácu drotára, hrnčiara, zdobenie kraslíc, spracovanie ovčej  vlny, pletenie košíkov, výrobu dreveného kuchynského riadu, zdobenie  perníkov, čipkárstvo i výšivky. Zaujímavá je koncepcia podujatia -  remeselní majstri nebudú sústredení na jednom mieste, ale v najlepších  desiatich gastro prevádzkach v historickom centre mesta. Návštevníci  festivalu tak budú mať možnosť ochutnať aj ich gastro špeciality.

V sobotu o 19:00 koncert skupiny BUCHAJTRAMKA na Hurbanovom námestí Bojnice

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

www.bencovjegrunt.sk / www.bojnice.eu

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia