Budkáčik a Dubkáčik 10:00

Podujatie Bratislava

Budkáčik a Dubkáčik

Je lepšie na svete človeku alebo prasaťu byť?
Bratia Budkáčik a Dubkáčik spokojne krochkajú nad plným válovcom deň čo deň. K šťastiu im nič nechýba, kým nezistia, aký horký je osud vypaseného prasiatka. Rozkývu chlievik a vydajú sa na dvoch nohách do sveta ľudí. Okrem domov na kolesách, kolotočov a zábavných remesiel však spoznajú aj odvrátenú stranu. Prečo nesmú ryť v záhone kvetov, prečo si nemôžu v mlyne pochutnať na plných vreciach pšenice a prečo sa dievčatám nepáčia na Veľkú noc voňavky, ktoré namiešali bratia podľa svojho prasiatkovského gusta? A za to všetko skončia vo väzení? Či naozaj niet pre nich miesta na svete? Dojímavé putovanie za šťastím sa dobre skončí. Príďte sa presvedčiť, že pod každou maskou prasaťa sa skrýva cítiaca a mysliaca živá bytosť.

Predloha: Jozef Cíger-Hronský
Adaptácia, réžia: Šimon Spišák Dramaturgia: Peter Galdík Scéna, kostýmy: Karel Czech Hudba: Jindřich Čížek Účinkujú: Michal Adam, Miroslava Dudková, Róbert Laurinec, Margaréta Nosáľová, Lukáš Tandara, Peter Pavlík a. h. Inšpícia: Nina Tarasovičová Fotografie: Juraj Starovecký vstupné: 6,00 € 4+ 60 minút

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
KOZLIATKA
Overené podujatieKOZLIATKA
Dom kultúry Lúky, Bratislava
Budkáčik a Dubkáčik
Overené podujatieBudkáčik a Dubkáčik
Dom odborov - ISTROPOLIS, Bratislava