Bystrické hrubé hody 2019

Podujatie Bratislava

Bystrické hrubé hody

BYSTRICKÉ HRUBÉ HODY
Koncom augusta budeme v Záhorskej Bystrici opäť oslavovať. Bystrické hrubé hody štartujú v piatok, 30. augusta a končia sa v nedeľu, 1. septembra.

Posledný prázdninový piatok pripravujeme na Námestí rodiny premietanie letného kina – tentokrát spravíme radosť deťom s kreslenou rozprávkou Leo Da Vinci: Misia Mona Líza.

Sobota, 31. augusta je okrem hodového programu spojená so 140. výročím založenia Dobrovoľného hasičského zboru v Záhorskej Bystrici. Dobrovoľný hasičský zbor pripravuje ranný budíček jazdou po obci s historickou ručnou striekačkou, aj otvorenie hasičskej zbrojnice pre verejnosť spojenou s výstavou hasičských predmetov a informáciu o histórii DHZ v Záhorskej Bystrici. Sobotu ukončia
hodovou zábavou v hasičskej zbrojnici.

Športová komisia opäť organizuje čoraz populárnejší Beh o pohár starostu. Registrácia účastníkov je ráno na Námestí Rodiny. Cez víkend sa môžete tešiť na napínavé futbalové zápasy. V sobotu MFK ZB vs. FK Lamac, v nedeľu: MFK ZB vs FK Tomášov a MKF SLOVAN ZB vs Lokomotíva Dev. N. Ves „B“.

Podvečer na Námestí Rodiny vyhlási moderátor večera Štefan Skrúcaný so zástupcom športovej komisie výsledky behu o pohár starostu. Pre najmenších pripravujeme program SEMAFORKO o tom, ako si dávať pozor na cestách. Poznáte muzikál o vznikoch chlapčenských skupín BOYBAND? Pesničky z tohto muzikálu nám zaspievajú hlavní hrdinovia. Hodový večer ukončíme kapelou Sokoly a ich hosťami Monikou Kandráčovou, Jurajom Bačom a Tomášom Bezdedom.

Hodovú slávnosť si v nedeľu, 1. septembra pripomenieme svätou omšou v kostole sv. Petra a Pavla.
Popoludní pokračujeme v hudobnom programe, na ktorom si pripomenieme dvadsiate výročie
uzatvorenia družobného priateľstva s moravskou obcou Brumovice.

Na Námestí Rodiny vystúpi pevácky zbor Bystričan spolu s cimbalovou kapelou Ľudovka SK. Pozvanie prijali aj naši Brumovičania. V programe sa predstaví Jan Zaviačič s dcérou Jankou. V ďalšom programe nám predvedú svoje krásne kroje aj tanec – Verbuň Brumovickej chasy. Bystrické hrubé hody uzatvorí
dobre známa skupina Ragtime Jazz Band.

Počas hodov nebudú chýbať kolotoče, stánky s občerstvením aj so suvenírmi.

Pred pálivým slnkom alebo upršaným nebom návštevníkov na Námestí Rodiny ochráni párty stan. V prípade veľmi nepriaznivého počasia sa program uskutoční v Spoločenskom dome.

30. 8. o 16:00 – 1. 9. o 20:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Žiadne podujatie.