Bytčiansky zámocký deň 2016

Podujatie Bytča

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Remeslá, Podujatia pre deti, Kultúra
Ďalšie podujatia v meste Bytča

Bytčiansky zámocký deň 2016

Bytčiansky zámocký deň 2016 – 28. mája v areáli sobášneho paláca a bytčianskeho zámku

1. Prehliadka folklórnych súborov bude na hlavnom pódiu prebiehať od 11.00 h. Vystúpia folklórne súbory Javorníček, Štiavničan, Váh, FS ZUŠ Bytča, SZUŠ Yamaha. Pre deti je pripravené Divadlo na hojdačke, maľovanie na tvár aj dobový drevený kolotoč. Predstaví sa skupina Hrdza a celkom na koniec vystúpi Polemic

2. Počas celého dňa budú mať návštevníci možnosť navštíviť Národné kultúrne pamiatky v Bytči – bytčiansky zámok, Sobášny palác, synagógu, Kostol všetkých svätých na námestí a kostol sv. Barbory na cintoríne. Dostanú k nemu tiež odborný výklad.

3. Na nádvorí Sobášneho paláca a bytčiankeho zámku budú svoje umenie predvádzať ľudový umelecký remeselníci a rezbári.

4. Vybrané gastronomické zariadenia si pripravia tradičné jedlá, typické pre náš región.

5. Na nádvorí zámku predvedú divadelníci návštevníkom divadelné predstavenie o Jurajovi Thurzovi, najvýznamnejšom Bytčanovi, milovníkovi a mecenášovi umenia a vzdelanosti.

6. V synagóge vystúpi komorné zoskupenie

Ak máte záujem zúčastniť sa tohto podujatia ako remeselník – predajca kontaktujte nás mailom: bytcaniabytcanom@gmail.com alebo telefonicky na číslo 0903 033 927

fb udalosť: https://www.facebook.com/events/1077486458984607/

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia