Čarojánska moc

Podujatie Podhorie

Čarojánska moc
Pridať do môjho kalendára
Iné podujatia, Prednášky, besedy, kurzy, Zvyky a tradície
Web organizátora:
www.banskastiavnica.travel
Ďalšie podujatia v meste Podhorie
Podrobnejšie informácie: https://www.facebook.com/events/368396977103527/

“Svätojánska noc má svoju moc…”, alebo aj obdobie, kedy počas letného slnovratu deň zvíťazí nad nocou v sebe od nepamäti nieslo istú magickosť ktorá sa preniesla aj do slovenských folklórnych zvykov.

Môžete sa tešiť na prednášku uznávanej etnologičky Kataríny Nádaskej o Uhorských bosorkách a ich príbehoch, tiež workshopy, pri ktorých sa naučíme ako sa vyrába domáca prírodná kozmetika s Luciou Gašparovou, od uznávanej bylinkárky Janky Kripnerovej sa dozvieme čo to o jánskych bylinkách a ich účinkoch a v neposlednom rade nás veštica Verona naučí ako čítať z kariet. Jánske folklórne zvyky, spevy a tance nám predvedú dievčatá z FS Úsmev z Hodruše Hámrov a DFS Lúčka zo Svätého Antona. Počas popoludnia a večera bude pre Vás k dispozícii maľovanie na tvár, maľovanie henou, veštica Verona, ktorá sa bude venovať osobne každému záujemcovi o veštenie a tiež taká mini vatra, pri ktorej si môžete posedieť alebo si niečo poopekať. Tešíme sa na Vás 22. júna od 15:00 na amfiteátri Podhorie. Vstupné je dobrovoľné.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: OOCR Región Banská Štiavnica
Fotografie
Podobné podujatia