Celoslovenské poľovnícke slávnosti - Dni svätého Huberta

Podujatie Betliar

Celoslovenské poľovnícke slávnosti - Dni svätého Huberta

Vážená poľovnícka aj nepoľovnícka verejnosť,

srdečne Vás pozývame na Celoslovenské poľovnícke slávnosti - Dni sv. Huberta, ktoré sa uskutočnia dňa 7.septembra (sobota) 2019
v areáli Slovenského národného múzea - Múzeum Betliar
Vzhľadom na už avizovanú rekonštrukciu nádvoria Múzea vo Svätom Antone, sme presunuli slávenie sviatku všetkých poľovníkov do nových priestorov parku SNM-Múzea Betliar, kde sme pre Vás na jednodňovom podujatí pripravili bohatý program.

Záštitu nad podujatím udelilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a Ministerstvo kultúry SR.

Okrem hlavného programu je pripravený aj ten sprievodný a to hlavne:
súťaže o najkrajší nôž, poľovnícky šperk, naj brada, naj klobúk, či hádzanie flinty do žita. Návštevníci si taktiež budú môcť vyskúšať streľbu z luku, zapojiť sa do iniciatívy Hubertova kvapka krvi, zažiť atraktívny rybolov, a pozrieť si ukážky sokoliarskeho výcviku. Nezabudli sme ani na naše deti, pre ktoré bude pripravený náučný a zážitkový chodník s prezentáciou lesnej pedagogiky a iných zábavných atrakcií.

V rotunde pri vstupe a okolo veľkej fontány budú dokresľovať poľovnícke podujatie vystavené zaujímavé trofeje z Gemera a z okolia. Pri vstupe do Múzea bude pripravená galéria víťazných fotografií súťaže Zlatý jeleň Slávy Štochla, či Poľovníctvo vo fotografii. Nezabudli sme ani na poľovnícku kynológiu a pre milovníkov psov sme prichystali prezentáciu všetkých slovenských národných plemien psov, ktorej súčasťou budú aj špeciálne klubové výstavy Slovenského kopova, Slovenského hrubosrstého stavača, Tatranského duriča, Slovenského čuvača a Alpského jazvečíkovitého duriča. Taktiež je pripravený propagačný stánok nášho ďalšieho národného plemene Československého vlčiaka.

Vstupné:
Dospelí a mládež nad 15 rokov - 3 €
Dôchodcovia - 1 €
ZŤP a deti do 15 rokov - ZDARMA

Viac info na webe: https://polovnickakomora.sk/sk/spk-aktualne/spravy-a-informacie/podujatia/1723-29-rocnik-celoslovenske-polovnicke-slavnosti-dsh-v-betliari-7-9-2019.html

Fotografie
Podobné podujatia
Tri letušky v Paríži
Overené podujatieTri letušky v Paríži
Historická radnica, Košice
KLAMSTVO
Overené podujatieKLAMSTVO
Historická radnica, Košice
Pyžamo pre šiestich
Overené podujatiePyžamo pre šiestich
Historická radnica, Košice
ČACHTICKÁ PANI
Overené podujatieČACHTICKÁ PANI
Spoločenský pavilón, Košice, Košice
Viva Talent Festival (VTF20)
Overené podujatieViva Talent Festival (VTF20)
Historická radnica, Košice