Kam na výlet: Čermákova lúka - Modra

Lokalita Piesok - Modra, Čermákova lúka
48.389842 N 17.250633 E, zobraziť najkratšiu trasu
+421 0336908329

Čermáková lúka je obľúbené táborisko v Malých Karpatoch a významná križovatka turistických ciest. Nachádza sa na rázcestí značiek zelenej z Kuchyne smerujúcej na Veľkú Homoľu, žltej zo Zochovej chaty a hrebeňovej červenej značky.

Čermáková lúka ponúka rozľahlý, udržiavaný terén, veľmi vhodný na táborenie. Priestranstvo je kosené, bol osadený drevený prístrešok, lavičky a dokonca futbalové minibránky. Taktiež boli vysadené stromy, avšak veľkou prednosťou je výdatný prameň, ktorý tečie aj počas dlhšieho obdobia sucha. Pri lúke sa nachádza aj vodný prameň. Kde je možné si načerpať vodu. Prípadne môžete v ňom nechať chladiť fľaše vína a piva, ako to bolo v tomto prípade :)

Čermáková lúka je veľmi dobre dostupné miesto. Najrýchlejšia cesta vedie z parkoviska na Zochovej chate. Predstavuje 5 km pochodu po žltej značke. Ďalší rýchly prístup je po zelenej značke z obce Kuchyňa.

Toto miesto možno doporučiť aj ako vhodné miesto na prespatie počas prechodu hrebeňa Malých Karpát. Ak sa tu chystáte prespať, tak pravdepodobne narazíte aj na ďalších dobrodruhov s rovnakým zámerom.

Podeľte sa o zážitky
Fotografie - tip na výlet
História podujatí na výletnom mieste - Čermákova lúka