Čert Kolofón v Bratislave

Podujatie Bratislava

Čert Kolofón v Bratislave / Satori stage

Bábkové divadlo Morgonrock sa po prvýkrát predstaví v Bratislave. Po dlhom turné celým Slovenskom predvedie v hlavnom meste svoju hru O čertovi Kolofónovi.

Jedná sa o originálnu show s klasickými marionetami. Scenár predstavenia umne a vtipne prepája rôzne svety: ľudové rozprávky, divoký západ či popkultúrne ikony. Hlavný hrdina čert Kolofón sa vyhne práci veľkým oblúkom, pokiaľ je to možné a medzi jeho obľúbené aktivity patrí jedlo a spánok. Pokojné prežívanie naruší jeho nadriadený Lucifer, ktorý ho v rámci úsporných opatrení pošle na zem, aby priviedol aspoň dve neposlušné deti. Tak sa začne Kolofónova púť na zemskom povrchu a všetko naberie na obrátkach, keď sa mu do cesty pripletú dve hyperaktívne deti fičiace si na biostrave Janko a Marienka. Ak máte radi moderne a s humorom poňaté klasické rozprávkové príbehy, nemali by ste túto show zmeškať. Predstavenie so živým hudobným sprievodom je vhodné pre deti od 4 rokov a výdatne sa zabaví aj dospelé publikum.

Bábkové divadlo Morgonrock vzniklo v lete 2015 v meste Bytča z iniciatívy nadšencov do bábkového divadla. Za divadlom stoja kamaráti s väčšími či menšími skúsenosťami s vodením bábok - herci, kutilovia, hudobníci, kreatívci - pod vedením principála Petra Gärtnera, ktorý pôvodne vyštudoval filmovú scenáristiku. Premiéru malo divadlo v júni 2015 na akcii Kulturful v Dome kultúry v Bytči, ktorý je zatiaľ domovskou scénou divadla. Má však za sebou už hranie v mnohých slovenských kultúrnych centrách: Stanica-Záriečie Žilina, Klub Lúč Trenčín, Diera do sveta Lipt. Mikuláš, Župný dom Púchov, Cooltajner Považská Bystrica, Wave Club Prešov, Festival Hviedzne noci Bytča.

Scenár, réžia: Peter Gärtner
Scénografia: Patrik Steinocher
Hrajú: Peter Gärtner, Karin Keblúšková
Hudobný sprievod: Rado Hrbek
Kulisy: Matej Riger
Dĺžka predstavenia: 60 minút

Vstupné: 4€

Miesto konania podujatia: SATORI STAGE, Mickiewiczova 9, Bratislava
Dátum začiatku podujatia: 12. Marca 2017 16:00
Dátum ukončenia podujatia: 12. Marca 2017 17:00
Pravdepodobné súradnice: 48.1501N 17.1157E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Čert Kolofón v Bratislave / Satori stage

Fotografie
Podobné podujatia
Cisárové nové šaty
Cisárové nové šaty
Divadlo LA KOMIKA, Bratislava
AKVÁRIUM TERÁRIUM BRATISLAVA
Overené podujatieAKVÁRIUM TERÁRIUM BRATISLAVA
ÚSVIT, Tomášikova 26, 821 01 Bratislava, Ružinov, Bratislava
SOCÍK, SLADKÝ SOCÍK
SOCÍK, SLADKÝ SOCÍK
Divadlo GUnaGU, Bratislava
Navždy alebo nikdy
Navždy alebo nikdy
Divadlo LA KOMIKA, Bratislava
Paci Pac Deťom 2019
Paci Pac Deťom 2019
DK Zrkadlový háj, Bratislava