Cestovanie v čase

Podujatie Žilina

Cestovanie v čase

Na hrade Strečno i na Budatínskom hrade budeme v nedeľu 24. septembra 2017 opäť cestovať v čase. Považské múzeum v Žiline pripravilo pre svojich návštevníkov pri príležitosti Medzinárodného dňa cestovného ruchu atraktívne nedeľné podujatia na svojich dvoch hradoch.
Budatínsky hrad sa v tento deň tiež prenesie do dávno minulých čias, kedy hrad vlastnil významný rod Suňogovcov. Prostredníctvom zážitkovej prehliadky hradu vám porozprávame legendu o zamurovanej Kataríne Suňogovej. V parku sa budete môcť zabaviť s hovoriacim krkavcom, porozprávať so sokoliarmi o zaujímavostiach chovu dravcov, na ich výstave uvidíte druhy, ktoré u nás nežijú, ako napríklad výr bengálsky, výr africký, a dokonca budete mať možnosť odfotiť sa s nimi. Pre dospelých bude určite atrakciou držať na ruke nášho najväčšieho dravca, orla skalného. Atmosféru aj tu doplnia stánky s remeselnými produktmi. Večer o 19. hodine bude na návštevníkov čakať posledné letné kino tejto sezóny. Premietať budeme film „Keby som mal dievča“, voľné pokračovanie filmu „Keby som mal pušku“. Budatínsky hrad môžete navštíviť takisto od 9.00, posledný vstup bude o 16.40 hod.

Miesto konania podujatia: Budatín Castle, Topoľová 1, Žilina - Budatín, Žilina
Dátum začiatku podujatia: 24. Septembra 2017 09:00
Dátum ukončenia podujatia: 24. Septembra 2017 17:00
Pravdepodobné súradnice: 49.2364N 18.7339E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Cestovanie v čase

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Považské múzeum v Žiline
Fotografie
Podobné podujatia