Cestovateľský večer: Mexiko

Podujatie Trnava

Mexiko – to je pohoda na brehoch Karibského mora, aj kultúra Aztékov, Mayov, Olmékov, Toltékov a Zapotékov. Premietanie o jednej z turisticky najnavštevovanejších krajín sveta vás zavedie od veľkomiest po džungľu, od historických pamiatok po slnkom zaliate biele pláže Yucatánu. Zastavíme sa v indiánskych dedinách a trhoch aj pri veľkolepej architektúre pyramidálnych chrámov, najúžasnejších mayskych pamiatkach a aj pri jednom z nových divov sveta, stupňovitom chráme v Chichén Itzá na Yucatáne.

Spolu sa prejdeme rôznorodou prírodou, kaňonom Sumidero, vodopádmi Aqua Azul, spoznáme mexickú kuchyňu a ukážeme si kostoly plné zlata. V Mexiku môžete ochutnať skvelú tequilu, spotiť sa v tradičnom temazcale alebo okúpať sa na brehoch Karibiku, ktorý sa pýši druhým najväčším koralovým útesom na svete.

Premietať a rozprávať bude Zuzana Hermanová. Vyštudovaná učiteľka dlhodobo sprevádza v rôznych regiónoch sveta. Je jednou z najžiadanejších sprievodcov pre Mexiko, ktoré zároveň patrí k jej obľúbeným destináciám, hlavne s ohľadom na tému zachovania pôvodných kultúr, zodpovedného cestovania a ochrany prírody. Venuje sa dcére, záhrade, projektom Erasmus a práci pre cestovnú kanceláriu. Žije vo Vysokých Tatrách.

Dĺžka trvania: 60 min

Meno organizátora: MaxiTicket.sk
Fotografie
Podobné podujatia