Charitatívny Beh pre Líviu 2020

Podujatie Snina

Charitatívny Beh pre Líviu 2020
Pridať do môjho kalendára
Bežecké podujatia, Športové podujatia
Ďalšie podujatia v meste Snina

Charitatívny Beh pre Líviu !

Zdravie !
Niečo čo všetci berieme ako samozrejmosť. Nie každý ma však to šťastie. Malá Lívia Roškaninová ma síce len pár mesiacov, ale už teraz musí bojovať o svoje zdravíčko.
Ako jediná na Slovensku trpí tzv. Canavanovou chorobou. Toto ochorenie je veľmi ,,vzácne”. Na celom svete sa eviduje iba približne 300 prípadov. Najväčším problémom tohto ochorenia je absencia istého enzýmu, ktorý v mozgu štiepi kyselinu N-acetylaspartovú. Následkom toho sa v mozgu táto kyselina hromadí a spôsobuje poškodenie bielej hmoty. Mozog postupne stráca svoje funkcie a schopnosť odosielať a prijímať signály. Kostrové svaly postupne strácajú napätie, zhoršuje sa prehĺtanie a prijímanie potravy. V máji 2020 budú vedci testovať prvú formu liečby s názvom Génova terapia na desiatich deťoch. Ak sa im to podarí, bude to prevrat v modernej medicíne. Samozrejme je to extrémne drahé a život s touto chorobou je veľmi nákladný.
PRETO sme sa rozhodli POMÔCŤ !
Verím, že spoločne dokážeme ,,vybehať” čo najväčšiu sumu a tak Lívií pomôcť v jej boji !

Začiatok podujatia: 26. 4. 2020 15:00:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia