Chateau Run 2019

Podujatie Topoľčianky

Chateau Run 2019
Pridať do môjho kalendára
Bežecké podujatia, Športové podujatia
Ďalšie podujatia v meste Topoľčianky

Chateau Run 2019

Hi Runners !!! Známa bežecká klasika CHATEAU RUN pripravuje svoje štvrté pokračovanie, tu nesmiete chýbať ;)

Château Run je jedinečný jesenný beh v Topoľčiankach, obci ležiacej v údolí rieky Žitava, obkolesenej svahmi Pohronského Inovca a Tribečského pohoria. Nájdete tu nielen známy klasicistický kaštieľ obkolesený rozsiahlym anglickým parkom, kedysi prezidentské sídlo, dnes historicko-kultúrna pamiatka. Málokto vie, že T.G.Masaryk, prvý československý prezident, miloval jeseň v Topoľčiankach, miesto kde sa snúbi krásna príroda, vinárska tradícia a ušľachtilosť chovu koní. Práve všetky tieto atrakcie nájdete na trase Château Run Topoľčianky.

8 km - klasika od kaštieľa, cez park ku žrebčínu a nazad
16 km - na zrúcaninu hradu Hrušov a nazad
Viac: http://winerun.sk/chateaurun/mapa-behu/

Štart behov na 8 aj 16 km je oproti impozantnému priečeliu klasicistickému zámku cez zámocky park, popri poľovníckom zámočku, pozdĺž dostihovej dráhy, pokračujúc lesoparkom až k chovnému stredisku Žrebčína a nazad rýchly zbeh miestnymi vinicami, cez bukovú alej späť k zámku. Kto si trúfne, až na hrad Hrušov pre toho máme v talóne ešte viac krásnych výhľadov.

Po dobehu do cieľa bude pre všetkých bežcov pripravený výborný gulášik po ktorom nasleduje prehliadka vinárstva Château Topoľčianky, spojená s degustáciou mladého vína.

Registrácia na podujatie bude spustená 5.9.2019 vo večerných hodinách na stránke podujatia http://winerun.sk/chateaurun/

Tešíme sa na Vás

Sobota 16. novembra 2019 o 8:00 – 19:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia