DAAD / Dni architektúry a dizajnu /

Podujatie Bratislava

DAAD / Dni architektúry a dizajnu /

DAAD / Dni architektúry a dizajnu /, alebo Bratislava opäť v znamení dobrej architektúry a dizajnu.

12. ročník festivalu DAAD sa koná v dňoch 20 - 26/09/2021 v Bratislave pod záštitou ministerky kultúry SR, primátora mesta Bratislavy, starostky Starého Mesta Bratislava a v spolupráci so Slovenskou komorou architektov /SKA/, Slovenským centrom dizajnu /SCD/, Metropolitným inštitútom Bratislavy /MIB/ a vysokými školami VŠVU, FAD STU.

Tento rok znova v spojení so 4. ročníkom DAAF / Dni architektúry a filmu, ktorý zvykol byť samostatnou jesennou edíciou májového festivalu DAAD.

Festival DAAD/DAAF 2021 bude realizovaný z vysielacieho štúdia, z ktorého sa bude vysielať hlavný program. Slávnostné otvorenie sa uskutoční 21/09/2021 – v mestskom divadle DPOH v Bratislave za účasti hlavných partnerov, partnerov, špeciálnych partnerov festivalu a pozvaných hosti architektov.
Výsledkom bude programovo intenzívny formát prednášok, diskusií, prezentácií, výstav a filmových dokumentov.

DAAD/DAAF 2021 prostredníctvom hlavných zahraničných a domácich architektov/dizajnérov otvoria viacero tém, ktoré sa v súčasnosti skloňujú aj v medzinárodnej odbornej a kultúrnej debate. Tohtoročný festival bude programovo vystavaný ako vyrovnaný federálny ročník. Obdobie posledných rokov vygenerovalo na oboch stranách, českej a slovenskej, jasné autorské subjekty, vychádzajúce z miestnej tradície, ale rovnako schopné svojou tvorbou sledovať európske dianie.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia