Daniel Spaleniak (PL)

Podujatie Liptovský Mikuláš

Daniel Spaleniak (PL)

Daniel Spaleniak pochádza z poľskej Lodže. Sám seba vníma ako človeka, ktorý rád hrá na gitare. Prosté. Jeho tvorbu možno žánrovo radiť do alternatívneho blues-rocku, gothic country, ambientu a psychedelického folku. Je to jeden z mála poliakov, ktorého éterické, blues-folkové piesne vzbudili tak silný záujem aj na americkom trhu. Danielovu pieseň Back Home zahrali v seriály Elementary, pieseň Dear love of mine v Ozark a dve skladby, Why a Night, v seriály The Path.

Netreba ho však vnímať ako skladateľa do mainstreamovej americkej filmovej a seriálovej produkcie. V roku 2016 nahrával v svetoznámom štúdiu KEXP v Seattle. Ďalej hral na jednom z najprogresívnejších poľských festivalov OFF, ktorý kurátoruje Artur Rojek. Okrem toho vystúpil na festivaloch Opener, Halfway či Soundrive.

Jeho debut "Dreamers" (2014) bol jednou z najzaujímavejších poľských nahrávok posledných rokov, ktorý ocenila aj hudobná kritika. Druhý album "Back Home" vydal v roku 2016 a ďalší "Life is somewhere else" sa objavil na pultoch obchodov už v marci 2018. Momentálne pripravuje už štvrtý album, ktorý by mal výjsť do konca roka 2019.

VSTUP: 5€


Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Sobota 20. júla 2019 o 19:00 – 21:00

Fotografie
Podobné podujatia
Three for Silver (USA)
Three for Silver (USA)
Route 66 Bar & Restaurant, Liptovský Mikuláš
SIMA
SIMA
Dom odborov, Žilina
Winter Sibiria Weekend 2020
Winter Sibiria Weekend 2020
Snowland, Valčianska dolina, Valča
Lenka Filipová
Lenka Filipová
Kino Javor, Tvrdošín
Nazareth (GB)  Katapult
Nazareth (GB) Katapult
Športová hala, Martin