DANUBIA TANEČNÝ FESTIVAL 2022

Podujatie Bratislava

DANUBIA TANEČNÝ FESTIVAL

Tanečný súbor Halo halo, pôsobí v bratislavskej Petržalke už 25. rok. Venujeme sa vrcholovému tanečnému športu v rámci International Dance Organization (IDO), ktorá je najväčšou tanečnou organizáciou na svete, zastrešujúcou rôzne tanečné štýly.

Našim hlavným zameraním je tanečný štýl disciplín „Performing Arts“ a to: show dance (tanec, ktorý mieša rôzne tanečné štýly od baletu, cez jazz, moderný tanec až po gymnastiku), jazz dance a modern&contemporary dance.
Od vzniku tanečného súboru Halo Halo v roku 1997 sa nám darí presadzovať sa nielen na národnej, ale aj na medzinárodnej úrovni. Naši tanečníci každoročne reprezentujú Slovensko na majstrovstvách Európy, sveta, na svetových pohároch a festivaloch. Za celú našu históriu sme domov priniesli už 8 titulov majstra sveta (prvý v roku 1999, zatiaľ posledný v roku 2021), 11 titulov majstra Európy a každoročne veľké množstvo titulov majstra Slovenska. Vďaka týmto výsledkom sme najúspešnejším tanečným klubom v týchto disciplínach na Slovensku. Posledný titul majstra sveta získala ho v decembri 2021 vo Varšave moja zverenkyňa - Maša Machatsová, v kategórii sólo tanečnej disciplíny jazz dance. Toto prvenstvo je historicky prvým v disciplíne jazz dance, ktoré kedy slovenský tanečník dosiahol, nakoľko svetová konkurencia v týchto disciplínach je obrovská.

18:00


Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Grillegalized Open Air 2022
Overené podujatieGrillegalized Open Air 2022
Zlaté Piesky, Bratislava
Radosť Summer Open Air
Overené podujatieRadosť Summer Open Air
Zlaté Piesky, Bratislava
ŠTUPEL FEST 2022
Overené podujatieŠTUPEL FEST 2022
Loď Harmónia, Bratislava
Tribute Fest 2022
Overené podujatieTribute Fest 2022
Amfiteáter Rača, Bratislava
Žiadny obrázok
Overené podujatieRozálske hody 2022
Malokarpatské námestie, Bratislava