Deň Európy v Košiciach

Podujatie Košice

Deň Európy v Košiciach

Srdečne vás pozývame na celodenné oslavy Dňa Európy, ktoré sa uskutočnia dňa 5. mája 2017 pri Dolnej Bráne v Košiciach.

Pripravený je zaujímavý program pre všetky vekové kategórie: diskusie, hudobné vystúpenia, workshopy, prezentácie stredných skôl, kvízy, súťaže či tombola.

Vystúpia:
Celeste Buckingham (Official)
King Shaolin
Hands Up Crew
Pomaranč

Viac informácií a program podujatia už čoskoro.

Deň Európy je pripomenutím významnej udalosti, ktorá sa odohrala pred 67 rokmi a položila základy dnešnej Európskej únie. Presnejšie dňa 9. mája 1950 predniesol v Paríži vtedajší francúzsky minister zahraničných vecí Robert Schuman deklaráciu, v ktorej vyzval európske mocnosti ako Francúzsko, Nemecko či Taliansko k tomu, aby spojili svoju výrobu uhlia a ocele. Niekdajší rivali tak vytvorili nadnárodnú európsku inštitúciu na spoločné riadenie tohto odvetvia. Práve uhlie a oceľ predstavovali v tom čase základ celej vojenskej moci a prispievali k možnosti vytvárania konfliktov.

Po dohode čelných predstaviteľov EÚ na milánskom samite v roku 1985 bol 9. máj vyhláseny za Deň Európy. Popri vlajke a hymne - Óde na radosť - sa stal ďalším zo symbolov zjednotenej Európy. Zároveň je to príležitosť pripomenúť si pôvodnú príčinu vzniku spojenia európskych národov a priblížiť občanom hodnoty EÚ.

Organizátormi podujatia v Košiciach je Európsky parlament - Informačná kancelária na Slovensku, Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a mesto Košice.

Miesto konania podujatia: Kosice, Košice Region, Slovakia, Košice
Dátum začiatku podujatia: 5. Mája 2017 10:00
Dátum ukončenia podujatia: 5. Mája 2017 21:00
Pravdepodobné súradnice: 48.7167N 21.25E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Deň Európy v Košiciach

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Oslava Dňa baníkov
Oslava Dňa baníkov
Banícke múzeum, Gelnica
Burčiakove slávnosti 2020
Burčiakove slávnosti 2020
Veľké Kozmálovce- námestie, Veľké Kozmálovce
Oslava Dňa baníkov
Oslava Dňa baníkov
Banícke múzeum, Gelnica