Deň otvorených dverí Biosférickej rezervácie Poľana

Podujatie Hriňová

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Kultúra, Turistika, Zvyky a tradície
Ďalšie podujatia v meste Hriňová
Podrobnejšie informácie: lucia.minova@sopsr.sk, tel.: 0903298304

V spolupráci s OZ Náš región Podpoľanie sme pripravili pestrý kultúrny program v okolí  areálu (open space) Horského hotela Poľana (Predná Poľana), k. ú. Hriňová.

Program poskytne návštevníkom ucelený obraz o prírodných, kultúrnych hodnotách a tradíciách nášho regiónu. 

Vulkanické pohorie Poľana je jedinečné (najvyššie sopečné pohorie na Slovensku) a taký je aj podpoliansky ľud.

8. júna 2018 je pre návštevníkov v podvečerných hodinách pripravený program s názvom "Romantická noc na Poľane" v podobe pozorovania hviezd, sledovania filmov z Podpoľania, posedenia pri melódiách heligóniek, nočného pochodu krajinou a príjemných stretnutí.

9. júna 2018 program pokračuje od 10-tej hodiny sprievodnými aktivitami a okolo obeda sa môžu návštevníci aktívne zapojiť do školy tanca.

Od 13-tej hodiny začína hlavný program 2. ročník súťaže o voľbu Kráľovnej Poľany, ktorá má vzdať hold a úctu podpolianskym ženám, ako symbol materstva, múdrosti, pracovitosti a skromnosti.

Hlavný kultúrny program s názvom "V objatí Poľany" pod taktovkou Romana Malatinca, ponúkne hudobné a tanečné "chuťovky" z Podpoľania.

Pre deti je pripravený pestrý program - Rozprávkový leskde tajomné bytosti prevedú deti čarovným chodníkom plným záhad a zážitkov.

Pre návštevníkov sú pripravené interaktívne prezentácie remesiel, lesníctva, salašníctva, poľovníctva, kynológie, včelárstva, lesnej pedagogiky a environmentálnej výchovy, ktorých sa môžu zúčastniť a osobne si ich vyskúšať. 

Tradičné jedlá Podpoľania budete môcť ochutnať priamo " z pece"  domácich kuchárov. 

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: OZ Náš región Podpoľanie
Fotografie
Podobné podujatia