DEŇ STROMU v Čiernom Balogu 2016

Podujatie Čierny Balog

DEŇ STROMU v Čiernom Balogu 2016

Pozývame Vás na XV. ročník Dňa stromu v sobotu 9.júla 2016.

Jubilejný 15. ročník Dňa stromu v Lesníckom skanzene pri Čiernom Balogu prinesie návštevníkom okrem iného aj vystúpenia držiteľov Krištálového krídla – alternatívnej bratislavskej skupiny Korben Dallas, Zuzany Smatanovej a temperamentných Cigánskych diablov. Súčasťou tejto najväčšej akcie podniku Lesy SR pre verejnosť bude aj podpis Memoranda o spolupráci medzi zástupcami štátnych lesných podnikov krajín V4 a otvorenie novej stromovej aleje členských štátov Európskej únie.

„Tento ročník sme do veľkej miery venovali medzinárodnej spolupráci v lesníctve. Návštevníkom okrem iného predstavíme novú knihu Európa lesom, ktorá je zhrnutím spoločných cezhraničných projektov v oblasti lesníctva. Po prvý raz tiež v Čiernom Balogu privítame generálnych riaditeľov českých, poľských a maďarských štátnych lesov," povedal Jozef Bystriansky, poverený generálny riaditeľ podniku Lesy Slovenskej republiky.

Program jubilejného Dňa stromu odštartuje v sobotu 9. júla svojim vyznaním o lese herec Ľubomír Roman a pokračovať bude vyhlásením výsledkov ankety o Cenu Jozefa Dekréta Matejovie. Okrem už spomenutých interpretov sa predstavia folklórne súbory Mostár z Brezna a Technik z Bratislavy, gitarista David Bílek či dievčensky spevácky zbor Cambiar La Música. Súčasťou Dňa stromu budú v priestoroch celého areálu Lesníckeho skanzenu ukážky remesiel, ktoré sú spojené s lesníctvom. Pre deti, ale aj pre rodičov, bude na „Chodníku lesného času" pripravených 32 stanovíšť lesnej pedagogiky s hrami a vedomostnými súťažami.

Lesnícky skanzen vo Vydrovskej doline pri Čiernom Balogu ponúka návštevníkom aj v tomto roku niekoľko noviniek. Okrem stromovej aleje členských štátov EÚ pribudla v skanzene nová danielia obora, vyhliadková veža pri Minilande (časť skanzenu s miniatúrami stavieb a sôch) a viacero nových mostíkov. Nové a väčšie je tiež pódium pre vystupujúcich pri vstupe do skanzenu.

Zaujímavosťou nadchádzajúceho ročníka je tradičný prívesok Dňa stromu pre prvých 1500 návštevníkov, ktorí sa zapoja do lesnej pedagogiky a diváckej súťaže. Prívesok s kovovou plastikou predstavujúcou orchideu črievičník papučkový obsahuje aj polodrahokam granát z nálezísk Slovenského rudohoria a Nízkych Tatier.

Lesy Slovenskej republiky, štátny podnik, sú najväčším správcom lesného majetku na Slovensku. Obhospodarujú približne 900.000 ha lesných pozemkov, čo je takmer 45 % lesného pôdneho fondu Slovenska. Koncom roka 2015 zamestnával podnik viac ako 3500 ľudí.

Fotografie
Podobné podujatia
OTVORENIE VYDROVSKEJ DOLINY 2019
OTVORENIE VYDROVSKEJ DOLINY 2019
Vydrovská dolina, Čierny Balog
COUNTRY ZA STODOLOU
COUNTRY ZA STODOLOU
Vydrovská dolina, Čierny Balog
Veľkonočný hrad Modrý Kameň
Veľkonočný hrad Modrý Kameň
Hrad Modrý Kameň, Modrý Kameň
1. MÁJ 2019 DUCHOŇOVCI
1. MÁJ 2019 DUCHOŇOVCI
Námestie SNP, Banská Bystrica