Discover Freeride - Freeridecamps.sk

Podujatie Nová Lesná

Discover Freeride - Freeridecamps.sk

Úvod do lyžovania vo voľnom teréne pre zdatných lyžiarov.

Prvý z trojice kempov DISCOVER FREERIDE sme dizajnovali pre zdatných zjazdovkových lyžiarov, ktorí majú záujem naučiť sa lyžovať vo voľnom teréne (off-piste, freeride). Mali by ste už zvládať oblúky na červenej zjazdovke.

Čo Vás naučíme?
- techniku lyžovania na zjazdovke,
- techniku lyžovania vo voľnom teréne,
- technické a taktické schonosti jazdy v rôznych druhoch snehu a terénu,
- bezpečnosť v horskom a lavínovom teréne,
- lyžiarske sebavedomie a pocit z jazdy.

Čo Váš čaká na Discover freeride kempe?
V prvej časti sa zameriane na lyžovanie na zjazdovke. Profesionálny inštruktor lyžovania Vás naučí ako zlepšiť samotnú techniky jazdy. Tým vytvoríme úvod do freeride lyžovania. Ďalším krokom je už lyžovanie vo voľnom teréne. Prvý konktakt s neupravovaným terénom, rôzne druhy snehu, prvé pády. Aj tie patria k freeriderom. Stačí niekoľko tipov, cvičení a zistíte aký úžasný dokáže byť freeride.

Discover freeride bude aj o bezpečnosti v horskom a lavínovom teréne. Medzinárodný horský vodca IVBV-UIAGM-IFMGA Vás naučí pracovať s lavínovým vyhľadávačom, sondou a lavínovou lopatkou. Ukáže ako pracovať s informáciami o aktuálnej lavínovej situácii, ktorú denne vydáva Stredisko lavínovej prevencie HZS.

Večer sa stretneme na prednáškach, kde preberieme teóriu k praxi dalšieho dňa. Podrobne vyhodnotíme videozáznamy, aby ste videli, v čom ste silní a uvedomili si i slabé stránky. Teóriu lavín si názorne ukážeme na systéme Safety Academy Mountain 3D, ktorý získal cenu ISPO Award Gold Winner 2015/2016 v kategórii lavínovej bezpečnosti na svetovej výstave OutDoor Show vo Friedrichshafene.

Lyžovať budeme v terénoch Lomnického sedla a Chopku, ktoré sú v dosahu lanoviek. Občas nám však malý výšľap, umožní lepší zjazd a otvorí možnosti pre výuku.

Počas kempu Discover freeride budete mať možnosť testovať freeride lyže K2 a lavínové vybavenie BCA.

Miesto konania podujatia: Michal Gerčák - horský vodca, Slavkovská 525, Nová Lesná
Vstupenky: http://horsky-vodca.com/obchod/freeride-kemp-discover-freeride/?utm_source=fcb+event&utm_campaign=freeridecamps&utm_medium=fcb
Dátum začiatku podujatia: 27. Januára 2017 18:00
Dátum ukončenia podujatia: 29. Januára 2017 15:00
Pravdepodobné súradnice: 49.1231N 20.2601E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Discover Freeride - Freeridecamps.sk

Fotografie
Podobné podujatia