Divadelná Nitra 2016

Podujatie Nitra

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Kino, Festivaly, Kultúra
Ďalšie podujatia v meste Nitra

Divadelná Nitra 2016

Organizátori Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorého 25. ročník sa uskutoční 23. – 28. septembra 2016, pripravili aj tento rok v rámci sprievodného programu množstvo zaujímavých podujatí.

Jubilejnú Divadelnú Nitru otvorí, ako niekoľkokrát predtým, prestížny nemecký súbor – tentoraz Münchner Kammerspiele, ktorý bude na Slovensku vystupovať po prvý raz v histórii. Na festivalové javisko prinesie inscenáciu PREČO PÁNA R. POSTIHOL AMOK? / WARUM LÄUFT HERR R. AMOK? z dielne mladej režisérky Susanne Kennedy, objavu na domácej, ale i zahraničnej divadelnej scéne.

Pri príležitosti osláv 25. výročia budú v programe Divadelnej Nitry aj špeciálne podujatia, ako napríklad „izba festivalových spomienok“ pod názvom Nostalgia DN 25, výstava plagátov z 25 ročníkov Divadelnej Nitry, výstava fotografií inscenácií z jednotlivých ročníkov a vrcholom bude vydanie dvojjazyčnej publikácie ... túžba živá po kráse / Medzinárodný festival Divadelná Nitra 1992 – 2016.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia