Divadlo Babadlo O Osmijankovi

Podujatie Kežmarok

Divadlo Babadlo: O Osmijankovi

Nedeľné rozprávkové popoludnie
23. februára 2020 o 16.00 h
Mestské kultúrne stredisko, Starý trh 46, Kežmarok

Babadlo - bábkové divadlo pre deti a dospelých: O Osmijankovi

Osmijanko je rozprávka, s ktorou sa počíta. A to doslova. Predlohou inscenácie sa stali rôzne rozprávky o Osmijankovi, ktoré napísala veľmi známa slovenská spisovateľka Krista Bendová a ktoré stále majú čo povedať detskému čitateľovi. Vďaka tomu v Babadle vytvorili dialóg medzi detským divákom a hrdinom menom Osmijanko, ktorý komunikuje s postavami z rozprávok Kristy Bendovej.

Osmijanko sa snaží zistiť, kde sa to ocitol, čo sú to za zvláštne veci okolo neho, ba dokonca pochopiť vôbec, kto on sám je. Spoločne s ním diváci putujú Kráľovstvom čísel, ktoré nesmie v živote hrdinu čísla osem chýbať, Opačným svetom, kde je všetko, vrátane replík postáv, naopak, Rýmovacou krajinou, kde sa spoločne s Osmijankom, Mudrcom a Smutnou princeznou naučíme rýmovať a veršovať, až sa dostaneme do ozajstnej detektívky, v ktorej Osmijanko snáď zistí, odkiaľ pochádza.

Osobitosťou inscenácie je využívanie viacerých druhov bábkového divadla. Divák teda spolu s „Osmičkovým chlapcom“ putuje nielen jeho príbehmi, ale aj príbehmi divadla ako takého. A že sú tieto príbehy stále zaujímavé a pútavé, o tom sa, spoločne s Osmijankom, môžete presvedčiť s doslova rozprávkovým divadlom Babadlo z Prešova.

Scenár: Juraj G. Mandel
Úprava: Miroslav Lukačovič
Réžia: Miroslav Lukačovič
Scénografia: Marian Lacko
Hudba: Juraj Haško
Hrajú: Jakub Muránsky/Michal Tomaľa, Anna Sakmárová/Lucia Hrašková, Zuzka Pankuchová

Vstupné: 2 eurá
Predpredaj: Mestské kultúrne stredisko, Starý trh 47, Kežmarok; Kežmarská informačná agentúra, Hlavné námestie 46, Kežmarok; www.mskskezmarok.sk

Začiatok podujatia: 23. 2. 2020 16:00:00
Koniec podujatia: 23. 2. 2020 17:00:00
Vstupenky

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia