Divadlo Gasparego: Mučeník

Podujatie Trenčín

Divadlo Gasparego: Mučeník

Čo by sa stalo, keby západoeurópsky kresťan hlásla svoju vieru tak naliehavo a radikálne, ako rada podobných uvedomelých skúpencov islámu? Páchal by atentáty a obetoval sa v mene viery? Tieto aktuálne otázky si kladieme pre čítaní novej hry Mayenburga – Mučeník, kde hlavným hrdinom je pubertálny Benjamín, ktorý odmeita chodiť na hodiny plávania a pri biológií navliekať kondómy na mrkvu. Matka si praje počuť, že ide o drogy, iný dôvod podivného chovania jej jediného syna nepripadá v úvahu. Učiteľ telocviku v tom vidí tvrdohlavosť adolescenta, učiteľ náboženstva ho chce naverbovať pre svoju farnosť a riaditeľ školy dáva všetko za vyinu učiteľskému zboru. Z Benjaminových protestov a biblických citácií však cítiť strach. Mučedník – Benjamín si nachádza vinníka a označuje ním učiteľku biológie, ktorá je židovského pôvodu. Náhly zvrat v hre prispieva k skutočnej aktuálnosti a naliehavosti. Hra o náboženskom fanatizme, extrémizme a povrchnosti dnešnej spoločnosti je napísaná vtipným jazykom pretkaná biblickými citáciami.
Autor hry - Marius V. Mayenburg Renomovaný súčasný nemecký autor a prekladateľ. Je držiteľom mnohých významných literárnych i divadelných ocenení. Jeho hry sa pravideľne uvádzajú v Nemecku i v zahraničí. Od roku 2000 pôsobí v hamburgskom divadle Schauspielhaus.
Dramaturgia: Jana M.Hanzelová,
Kostýmy: Gabriela Paschová,
Produkcia: Diera do sveta,
Scéna a réžia: Ján Mikuš
Hrajú: J.Mikuš, Ľ.Klimková, B.Bohušová, H.Hajková, J.Kuráň, Ľ.Raši, S.Štofčík, M.Kermiet
Slovenská premiéra: 19.3.2016

Podujatia kultúrneho centra podporil z verejných zdrojov hlavný partner - Fond na podporu umenia.

Miesto konania podujatia: Klub Lúč, Kniežaťa Pribinu 3, Trenčín
Vstupenky: http://klubluc.sk/divadlo/1817/29_4_2018/divadlo-gasparego-mucenik.html
Dátum začiatku podujatia: 29. Apríla 2018 19:00
Dátum ukončenia podujatia: 29. Apríla 2018 20:00
Pravdepodobné súradnice: 48.8955N 18.0392E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Divadlo Gasparego: Mučeník

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Klub Lúč
Fotografie
Podobné podujatia