Divadlo Kontra: Hamlet

Podujatie Trnava

Hamlet je človek, ktorý stratil dôveru k svetu. Vysmieva sa autoritám, odkrýva klamstvo, neverí v dobro a krásu, je posadnutý smrťou. Pokúša sa a nedokáže si nájsť miesto vo svete, v ktorom prestali existovať akékoľvek hodnoty – ostal iba všetko zachvacujúci smútok. Hamletom je každý z nás. Každý, kto pochybuje a váha. V našom predstavení hrajú Hamleta dvaja herci. Každý smútok má iný odtieň, každý trpí a váha ináč. Adaptácia sa opiera o texty 2 Quatro a Folio a nenarušuje integrálnosť originálneho textu. Inscenačné prostriedky sú v predstavení ohraničené na minimum, dvaja herci stvárňujú aj všetky postavy a vytvárajú tak svet Elsinoru za pomoci jednoduchých rekvizít. Dôraz sa kladie na slovo, na fyzičnosť postáv a naviazanie intímneho kontaktu s divákom. Adaptácia Divadla Kontra bola ocenená Hlavnou cenou poroty na Festivale Netradičných divadiel Kopřiva 2012 v Kopřivnici (ČR) za umelecký prínos a oba herecké výkony. Získalo taktiež dve ceny Zlatá lebka udelené kritikmi na 17. Medzinárodnom Shakespearovskom festivale v Gdaňsku (PL)  za „nápaditosť, všestrannosť a maximálnu obetavosť hercov. Za to, že sú živým dôkazom nesmrteľnosti shakespearovského divadla“ a za „skvelé herecké remeslo a expresiu“. 

Divadlo Kontra 

Novoveské divadlo, ktoré je držiteľom viacerých ocenení, medzi nimi „Prekvapenie Novej Drámy“, Dosky 2007 – Objav sezóny 2006/2007 a ceny  LITA za herecké výkony. Najnovšie je aj držiteľom Ceny pre divadlo sezóny zo súťaže DOSKY 2018, o ktorej hlasovaní rozhodli diváci z celého Slovenska. Zo svojou prvou hrou a zároveň prvou slovenskou inscenáciou írskeho hitu Howie a Rookie dramatika Marka O’Rowa vystupovali v Bristole, Prahe, Varšave, Krakove, Lubline a pozvanie dostali aj na festivale Edinburgh Fringe 2007. Za inscenáciu Kamene vo vreckách získala v roku 2010 ceny za najlepšie herecké výkony na festivale v Kopřivnici (ČR).

Dĺžka trvania: 90 min

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: MaxiTicket.sk
Fotografie
Podobné podujatia