Dožinky v Turej Lúke 2016

Podujatie Myjava

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Iné podujatia, Kultúra, Zvyky a tradície
Ďalšie podujatia v meste Myjava

Dožinky v Turej Lúke

Počas víkendu 13. - 14. augusta 2016 sa v mestskej časti Turá Lúka opäť uskutoční podujatie tradičnej ľudovej kultúry nazvané Dožinky v Turej Lúke - Poďakovanie za úrodu. Začne sa v sobotu dopoludnia o 10.00 h Dožinkovým jarmekom pri Gazdovskom dvore - ukážkami výroby a predajom ľudovoumeleckých produktov, sprevádzať ho bude koncert Dychovej hudby Myjavci. V rovnakom čase sa bude program rozbiehať aj na poli v Padelkoch, kde si budú môcť deti zajazdiť na koňoch a návštevníci uvidia vystavenú historickú i súčasnú poľnohospodársku techniku. O 10.30 h sa začne pásmo nazvané Kosí Jano, mláti Palo, v ktorom miestni folkloristi predvedú divákom tradičnú žatvu a ukážky ďalších poľných prác tak, ako sa kedysi robili.

Nebudú chýbať ani súťaž v kosení, detské tvorivé dielne, škola spevu a tanca s FS Otava či sprievodný kultúrny program. O Gurmánske hody sa postarajú poľovníci. Od 14.30 h je do programu zaradená príprava dožinkových vencov a následný dožinkový sprievod Turou Lúkou, ktorý bude končiť v Gazdovskom dvore. Tu bude nasledovať tradičné pohostenie po žatve a dožinkové posedenie. O 19.00 h sa v Padelkoch začne Dožinková zábava s ľudovou hudbou Šramel. Tohoročné dožinky budú oficiálne ukončené v nedeľu 14. augusta 2016 slávnostnými Službami Božími v turolúckom evanjelickom kostole so začiatkom o 9.30 h. Všetkých vás srdečne na toto podujatie pozývame!

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia