Dubioza Kolektiv

Podujatie Bratislava

Dubioza Kolektiv

Koncert jednej z najväčších hudobných senzácií z východnej Európy! Kapela z Bosny a Hergcegoviny je preslávená výbušným mixom štýlov ako hip-hop, rock, reggae, dub, ska či balkánsky folklór a silným príbehom, ktorý sa premieta do jej hudby.
“Neskutočná smršť moderných a tradičných štýlov” alebo “adrenalínová zmes hard coru, reggae, hip-hopu a bosnianského folklóru”, takto opisujú vystúpenie skupiny hudobní kritici. Dubiozu Kolektív tvoria hudobníci Adis Zvekić, Almir Hasanbegović, Brano Jakubović, Vedran Mujagić, Armin Bušatlić, Senad Šuta, Mario Ševarac a Dragan Jakubović, ktorí majú za sebou množstvo vystúpení po celej Európe. Na konte majú osem albumov, cenu MTV EMA v kategórii The best Adria Act a album 5 do 12 bolo nominované na cenu IMPALA Independent Album of the Year. Títo hudobníci boli počas vojny v Bosne vo veku medzi 11 a 15 rokom a nemali na výber. Museli prenášať pitnú vodu ulicami obliehaného Sarajeva a nevedeli, či nejaká guľka alebo granát neukončí ich cestu. Ale taktiež skúšali v pivniciach, organizovali výstavy a koncerty a udržiavali tak seba i ostatných v odpore proti vojne. Tá vojna ich navždy zmenila. Nemôžete čakať, že kapela s takýmito skúsenosťami bude hrať ako všetky ostatné. Concert of one of the greatest music bands from Eastern Europe! The band from Bosnia and Herzegovina is famous for its explosive mix of styles such as hip-hop, rock, reggae, dub, ska and Balkan folk with a strong story, which is reflected in the music.

21:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia