Festival Cestou necestou v Poprade + Film LADA svetom

Podujatie Poprad

Festival Cestou necestou v Poprade + Film LADA svetom

EXTRA letné vydanie cestovateľského festivalu Cestou necestou v popradskom Kine Tatran.

Dlho očakávaný film LADA Svetom je konečne na svete!
Vyvrcholenie doposiaľ najuletenejšej výpravy chalanov z Horného Vadičova a letná Koruna Liptova v podobe historicky prvého sólo ženského 400km prechodu a 60 000m celkového prevýšenia.


19:00 Dana Ivanovová - Letná Koruna Liptova
Rozhodli sme sa skombinovať pre nás dva najkrajšie horské prechody na Slovensku. Cieľom bolo preliezť hlavný hrebeň Vysokých Tatier bez akejkoľvek pomoci, či vynášok a následne plynule nadviazať na Korunu Liptova. Táto predstavovala pravú horskú bežeckú výzvu - prechod všetkými hlavnými pohoriami obklopujúcich liptovský región.

Tento zámer nám prekazila vo Vysokých Tatrách nešťastná náhoda. Z tejto dramatickej situácie sme vyviazli zázrakom, obaja živí, avšak Radove zranenie nám neumožnilo sa spoločne uskutočniť ďalší pokus.

Rozhodla som sa vrátiť a vybojovať Korunu Liptova sólo. Odbehla som vyše 400 kilometrov cez Nízke Tatry, Veľkú Fatru, Chočské vrchy, Prosiecku a Kvačiansku dolinu, Západné Tatry, Vysoké Tatry a Belianky. Tu som dokopy vybojovala 60.000 metrov celkového prevýšenia. Bolo mi obrovskou cťou, popasovať sa s týmto ťažkým projektom a dotiahnuť ho do konca.

Podaril sa mi tak historicky vôbec prvý ženský, ako aj mužký letný prechod.

20:15- 20:30 prestávka

20:00 Lada svetom – Na žiguli cez Himaláje
Za dva mesiace z Kysúc až do Laosu. – Dve tridsaťročné „nesmrteľné“ lady, dva mesiace, 16 000 kilometrov. Brutálne kazašské horúčavy, najlepší šašlik na svete v Uzbekistane, preteky s časom na neexistujúcej tadžickej ceste či pokorenie výškového rekordu. Junior, Fabo, Bobor, Bajo, Šašlik a Fuli nám predvedú, ako zabojovali s čínskou byrokraciou, koľko vody dokáže v indickej monzúmovej oblasti napršať do lady s vybitým sklom a prečo nie je dobré spadnúť s autom z útesu. Film Lada svetom – Na žiguli cez Himaláje posúva hranice znesiteľného a ukazuje, že cestovanie nie je vždy len oddych.
Dĺžka - 75 min.


--------------------------------------------------

Vstupné:
- 6 € predpredaj (ČOSKORO)
- 7 € na mieste - AK KAPACITA DOVOLÍ!
- 5 € na mieste na Film LADA svetom

clock
Utorok 11. júna 2019 o 19:00 – 21:45

Fotografie
Podobné podujatia
FESTIVAL KROJOVANÉ BÁBIKY 2019
FESTIVAL KROJOVANÉ BÁBIKY 2019
Námestie sv. Egídia, Poprad
VII. ročník VIVA ITALIA
VII. ročník VIVA ITALIA
Námestie sv. Egídia, Poprad
ROCKETMAN
ROCKETMAN
Kino Tatran, Poprad