Festival svetla 2018

Podujatie Bratislava

ZRUŠENÉ

 

Festival svetla 2018

O festivale:
Festival svetla, Bratislava je projekt ktorý spája vedu, umenie a zábavu. Počas dvoch dní (16-17.3. 2018) sa bude konať v uliciach Bratislavského Starého mesta hneď niekoľko aktivít.
Najvizuálnejšou aktivitou budú exteriérové svetelné inštalácie, umiestnené predovšetkým na miestach významných stavieb a objektov mesta. Príďte sa poprechádzať Bratislavou a zažite ju inak!

Ďalšou aktivitou Festivalu bude Vedomostný ostrov - celodenná séria workshopov a prednášok pre školy a verejnosť s tematikou Svetlo a fotonika. Cez deň budú workshopy prebiehať pre registrovaných návštevníkov - študentov stredných škôl (piatok 16.3) a žiakov základných škôl s rodičmi (sobota 17.3), vo večerných hodinách (18-22h) budú workshopy voľne prístupné pre širokú verejnosť. Workshop bude kombinovať popularizačné prednášky odborníkov s praktickými aplikáciami a experimentmi so svetlom. To všetko vsadené do zaujímavého prostredia - na svetelný ostrov premenenej lode Rivers Club na Dunaji.

Novinkou tohoročného festivalu bude aj Verejná diskusia so zaujímavými osobnosťami na aktuálne témy súvisiacimi so svetlom. Veľmi radi Vás privítame v krásnych priestoroch Kaviarne Berlinka, kde sa okrem diskusií môžete dozvedieť zaujímavosti z priebehu celého festivalu.

Niečo z histórie:
Festival svetla 2018 v Bratislave nadväzuje na úspešné podujatie Festival svetla 2016 a podujatie Art of Light - Festival svetla 2015 (www.artoflight.eu), ktorý sa uskutočnil počas Medzinárodného roku svetla (www.light2015.org) v dňoch 10-12.októbra 2015, paralelne s medzinárodným festivalom umenia Biela Noc 2015 (http://bielanoc.sk/).

Postupne budeme pridávať aktuálne informácie.
-------------------------------------------------------------------------
EN:

About festival:
Festival svetla 2018 is about connection of technology and science in field of photonics and life in public areas. It is dedicated to residents and visitors of Bratislava. Main features of festival are exhibits which use the light as medium to create experience.

Festival history:
Festival svetla 2018 in Bratislava follows successful event Festival svetla 2016 and also event Art of Light – Festival svetla 2015 (www.artoflight.eu), which took place during International Year of Light (www.light2015.org) 10th – 12th October 2015, parallel with international art festival Biela Noc 2015 (http://bielanoc.sk/).

More information will be added soon.

Miesto konania podujatia: Bratislava, Bratislava Region, Slovakia, Bratislava
Dátum začiatku podujatia: 16. Marca 2018 18:00
Dátum ukončenia podujatia: 16. Marca 2018 22:00
Pravdepodobné súradnice: 48.15N 17.1167E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Festival svetla 2018

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: SEA - agentúra pre vzdelanie a vedu
Fotografie
Podobné podujatia
Festival Svetla: LÁSKA
Festival Svetla: LÁSKA
Cultus Ružinov, Bratislava
Festival Svetla: LÁSKA
Festival Svetla: LÁSKA
Cultus Ružinov, Bratislava
Festival Svetla: LÁSKA
Festival Svetla: LÁSKA
Cultus Ružinov, Bratislava
Vadkerti Imre koncert - IX. Fonográf Fesztivál
Vadkerti Imre koncert - IX. Fonográf Fesztivál
Mestské kultúrne stredisko, Komárno
Beerfest Trenčín 2020
Beerfest Trenčín 2020
Areál výstaviska EXPO CENTER, Trenčín
Rozhybkosti 2020
Rozhybkosti 2020
Kasárne Kulturpark, Košice