Festival UCho. detský svet dizajnu

Podujatie Košice

Festival UCho. detský svet dizajnu

1.ročník festivalu UCho. detský svet dizajnu, ktorý do Košíc prinesie jedinečný koncept pre celú rodinu, plný prednášok, workshopov, nákupov a v neposlednom rade, dobrého jedla.

V čom je Ucho. detský svet dizajnu jedinečný

Načúva detskej duši a prezentuje výrobky, ktoré rozvíjajú motoriku, logiku či EQ. Chceme motivovať rodičov a ukázať im, že aj domáce produkty bez masovej propagácie a produkcie môžu byť kvalitné, moderné a z prírodných eko-materiálov, ktoré deťom neškodia.
Domácim výrobcom ponúkame možnosť výjsť zo svojich dieľní či e-shopov, rozpovedať potenciálnej klientele svoj príbeh, prezentovať svoju filozofiu a ukázať, čo všetko sa pod hlavičkou made in Slovakia vyrába. Deti a ich rodičia budú mať zároveň možnosť výrobky priamo vidieť, vnímať ich všetkými zmyslami a v neposlednom rade si ich priamo zakúpiť.

Čo všetko môžete vidieť a zažiť na Ucho.detský svet dizajnu

Počas dvoch dní návštevníkom ponúkne aj sprievodný program na hlavnom pódiu. Účastníci si budú môžu vypočuť zaujímavé prednášky z oblasti psychológie. Užitočné rady ponúknu Martina Buhlová a Lucia Duchyňová, ktoré sa venujú vývinu detského mozgu a jeho formovania poďla vývinovej fázy.
O motiváciu mamičiek na materskej dovolenke, ale aj tesne po, sa postará šikovná Janka Troppová, majiteľka a zakladateľka detskej značky Korkii, ktorá v roku 2019 vyhrala cenu Mladý inovatívny podnikateľ.
V oblasti zdravia a prvej pomoci orientovanej predovšetkým na našich najmenších bude edukovať Červený kríž, ktorý hravou formou detičky poučí, ako si v prípade núdze ošetriť zranenie a privolať prvú pomoc.

Najmenším návštevníkom je určený workshop maľovania korkových kociek, ktorý bude mať navyše charitatívny rozmer. V závere festivalu organizátori odovzdajú tieto kocky MŠ a ZŠ, ktoré sídlia v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach a ktoré navštevujú predovšetkým dlhodobo hospitalizovaní detskí pacienti.

Kultúrno-kreatívny program pre malých aj veľkých pripraví známe detské košické združenie Haliganda. Pre batoľatá a deti mladšieho veku bude v zóne Bistra k dispozícií detský kútik so zdravými hračkami a špeciálnym zdravým festivalovým jedlom pre celé rodiny.
-----------------------------------------------------------------------------
UCho. Detský svet dizajnu je pomyselný most medzi detským svetom a dizajnom. Festival, ktorý na jednom mieste počas dvoch dní, spojí hravosť, kreativitu a detskú fantáziu s jedinečnou, prevažne domácou slow fashion produkciou zameranou na dizajn v detskom svete.


Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia